9. května 2016 14:53

Od Pána prstenů ke Gladiátorovi: 5 nejlepších fantasy povstání

Dračí srdce - upoutávka

Za stranu a za skřety!

Mix historie a fantasy – tím se v neděli večer na COOLu pochlubí kultovní Dračí srdce! Biják o spojenectví anglického rytíře a dráčka namluveného Seanem Connerym proti zlotřilému vladaři umí hrát na ty nejlepší struny tvořící správné dobrodružství. Podobně tomu však v příbězích vzpoury bylo i v jiných filmech...

Za krále a vlast

Znáte z: Robin Hood

I když se Robin Hood vydává za historickou látku, ve skutečnosti je dějepisu věrný asi jako Sherlock Holmes. Čemu však věrnost zachovává, je zábavnost! Ve velkofilmové verzi Russella Crowa i v myriádě dřívějších zpracování je jeho příběh o lesnickém partyzánovi, který bojuje proti šerifovi z Nottinghamu jakožto zástupci zlotřilého vladaře stále inspirativním příběhem.

Vezír bude zírat

Znáte z: Princ z Persie

Příběhy o vzpouře proti zlému králi jsou staré jako civilizace sama. V poslední době však – pro svou notnou naivitu – upadly v nemilost. Princ z Persie však tuhle story resuscitoval s obratností parkourového monarchy a naservíroval ji pro novou generaci. Ke své smůle film zůstal ve stínu jiných děl. Přitom však jde o vymazlené dílko, které není špatné, ani geniální, “jenom” po čertech zábavné.

Vzpoura proti impériu tisíce národů

Znáte z: 300

Třístovku možná většina diváků jako vzpouru nebrala, stačí se však mrknout na historický kontext. Perská říše se po mnoha minulých úspěších chystala pohltit znesvářené městské státečky, parta svalovců ze Sparty jim však ukázala, zač je toho loket, koleno i oštěp. Ne nadarmo film končil navzdory smrti všech Sparťanů na pozitivní notě – šlo totiž jenom o jednu bitvu z mnoha, které Řeky ještě budou v rebelii proti obrovi čekat!

Boj o Středozemi

Znáte z: Pán prstenů (z pohledu Skřetů)

Ve filmové verzi se tohoto příběhu nedočkáte, existuje však dojemná knížečka Poslední vládce prstenu, která vypráví boj o Středozemi z pohledu Skřetů. Jejich vládce Sauron, snaže se vymanit mongoloidní rasu skrze technologickou revoluci, tu vyzve na souboj staré vládce magie a jinou aristokracii a ke své smůle nakonec prohraje. Jeho odkaz však žije dál...

Maximův zápas s císařem

Znáte z: Gladiátor

Zatímco jiní partyzáni vedou guerillovou válku proti velkým mocnářům, Russell Crowe z Gladiátora zvolí notně jiný přístup. Stane se nedobrovolně gladiátorem a nakonec ve své cestě pomsty vyzve ke kombatu samotného císaře! Ten přitom po celou dobu zná jeho bydliště a nebojí se toho zneužít. Přesto někdejší generál Maximus svůj zápas proti Commudovi vyhraje – vzdejme proto holt netradičním řešením!

Vzpoura ve stylu Dračího srdce začíná už v neděli ve 20.00 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný