22. prosince 2015 12:31

Od Kill Bill k Terminátorovi: Vybrali jsme 4 nejdrsnější akční hrdinky

Děvčata, která do toho umějí praštit.

Nic menšího než konec světa vás čeká na čtvrteční silvestrovský podvečer! Na Prima COOL je pro vás totiž připravena ujetá akční nálož Soudný Den, také známá jako Doomsday. Film v režii Neila Marshalla vypráví o svérázné cestě do centra Skotska infikovaného vražedným supervirem s cílem nalézt zde protilék. Namísto medicínských problémů však v popředí zájmu zůstává především šílená akce, kterou vykonává primárně báječná krasavice Rhona Mitra - mimochodem někdejší představitelka Lary Croft. Vykráčí tak v nejlepší tradici jiných švarných děvčat podobného ranku. Třeba těchhle čtyř!

Sarah Connor

Prototypem drsňačky ve filmu není nikdo jiný než matinka Johna Connora, spasitele, který nás vykoupí z robotího průšvihu apokalyptických rozměrů. Ve svém prvním filmu je Sára ještě docela měkkejš, hned v následující iteraci však podstoupí ultradrsnou proměnu! Kde Ripleyová ve Vetřelcích povětšinou fňukala a namísto výcviku trávila volný čas prací s nakladačem a pálením cigaret, Sára randila s jedním vojákem vedle druhého, jen aby od nich něco pochytila, k tomu to předala synkovi - a to celé zmáhána daleko větším posttraumatickým stresem. Akční hrdinkou se nestala nějak omylem, dílem náhody a katarze, ale vlastní pílí a cílevědomostí.

Alice

Naproti tomu hrdinka filmové série Resident Evil to měla o poznání snazší – jednak už od počátku hrála v mnohem větší konině, vůči níž měli diváci mnohem menší nároky, a jednak získala superdrsné superschopnosti po biologickém experimentu. Alice s tváří Mily Jovovich je hříčkou vědy, poblíž učebnic a studií se však nepoflakuje. Namísto toho se – i díky vydatné pomoci digitálních triků – umí ohánět jako málokdo! Zvládá kopačky s rozběhem o stěnu, všemožné zpomalovačky času, a občas i přímo telekinezi, to vše dle chuti scenáristy. Když je nejhůře, na pomoc ji dokonce přijdou její vlastní klony! S přibývajícími díly série Resident Evil její moc roste stále víc a víc do absurdních rozměrů, až napůl předpokládáme, že se příště stane doslova bohyní. A na sedmý díl série bude odpočívat…

Selene

O sérii Resident Evil možná nekolují kdovíjaké zvěsti, stále je na tom však lépe než doslova nemrtvá značka Underworld. A to je setsakra škoda, poněvadž původně začínal Underworld celkem dobře – a jeho hlavní hrdinka na tom byla podobě. V první řadě nabízel svět, v němž se upíři a vlkodlaci nebratříčkovali oděni do půli těla jako ve Stmívání, nýbrž po sobě pražili olovo ve stanicích metra, to celé ve stylovém oháknutí z tmavé kůže. Podobně ani Selene tu nebyla za pouhou okrasu, nýbrž bezskrupulózně bránila své plemeno proti útokům klidně i za cenu likvidace vlastního mentora. Tahle verze Romea a Julie do toho zkrátka i přes růžové obrysy uměla pořádně šlápnout, takže je škoda, že jí to moc nevydrželo!

Nevěsta

Poslední krasavicí se však vrátíme k univerzální kvalitě. Nevěsta, hrdinka dvojice filmů Kill Bill, je totiž objektivně vzato nejdrsnější vražedkyně filmového pásma. Jako jediná žena i trůní na 11. příčce postav s nejvíce zaznamenanými zabitími (počítají se jen ty viděné na plátně), dle webu BodyCount.com má totiž na triku 76 duší. Díky charismatickému projevu Umy Thurman navíc není pochyb o tom, že si své schopnosti poctivě vydřela! Nikdo jiný neumí jak naporcovat oponenty mečem, tak prostřílet je kulometem, či se dostat pomocí pěstí z vlastního hrobu. Kill Bill, láskyplná pocta akčním béčkům a céčkům 70. let, tak dodnes zůstává naprostým unikátem. A jeho hlavní hrdinka spolu s ním!

Rhona Mitra ze Soudného dne se ale zahanbit nenechá! Sledujte ji čtvrtek ve 22.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný