23. května 2017 16:14

Od Iron Mana k Vetřelci: 7 božích filmů, u kterých se stále čeká na pokračování

Hellboy 2: Zlatá armáda - upoutávka

Dočkáme se někdy?

Nedělní večer bude pekelný – ve 20.00 totiž na Prima COOL startuje komiksový biják Hellboy 2: Zlatá armáda! Populární dvojice filmů o démonickém agentovi tu velmi okatě dělá prostor pro fantastické vyvrcholení ve trojce. Problém je, že ta nikdy nevznikne. Smutný je ostatně osud celé řady podobně přerušených sérií. Připomeňte si sedm podobných tragédií…

07) Vetřelec 5

Ještě před pár lety bychom pokračování Vetřelce umístili v žebříčku daleko blíž prvnímu místu. Jenže za tu dobu vyšly prequely Prometheus a Vetřelec: Covenant, takže si krom klesající důvěry v lidstvo rovněž říkáme, že by možná nebylo od věci se dalším pokračováním úplně vyhnout. Jenže Vetřelec 5 a jeho příslib Země napadené miliony xenomorfů zní furt skvěle! Navíc je tu i možnost, že by pokračování vrátilo do oběhu postavy z Vetřelců, jak původně plánoval Neill Blomkamp. A kvůli němu to přece jen měli risknout!

06) Constantine 2

Když se Keanu Reeves rozhodne dát někomu na budku, je z toho vždy solidní pokoukání – a to ať už porcuje digitální agenty šéfující umělé realitě, anebo ruské gangstery. Příjemný byl i jeho první Constantine, a to ačkoliv v něm Keanu hrál spíše na půl plynu a zápletka byla tradičně překomplikovaně jednoduchá. Čistě pro minimalistické charisma tohoto matadora a sledování, kterak mu tentokrát filmaři dají do rukou více brokovnic ve tvaru kříže, bychom však dvojce rozhodně zvedli palec nahoru! Koneckonců, Constantineův někdejší parťák Shia LaBeouf by tentokrát mohl hrát třeba Satana!

05) District 10

Kdysi jsme už napsali, že pokračování Districtu 10 vlastně vzniklo – jenom se jmenuje Den nezávislosti (popřípadě také možno sáhnout po Světové invazi). Je ale rozdíl mezi kreativním sledováním filmů a skutečným matrošem. "District 10" by totiž klidně mohl segment invaze/války přeskočit a věnovat se tradičně něčemu mnohem zajímavějšímu. Budou to tentokrát lidi, kdo je uzavřen v ghettu mimo svou rodnou planetu? Proč? Jak? Co když nás impérium kravaťáků potřebovalo v boji proti někomu jinému? A co když ne? Nabízí se myriáda možností a nezdá se, že bychom na ně měli získat odpověď.

04) Barbar Conan 3

Většina filmů z našeho seznamu patří mezi snímky poslední generace, Barbar Conan z roku 1982 je však mezigenerační záležitost. Snímek, který definoval herectví a kariéru Arnolda Schwarzeneggera a nakopl fantasy vstříc mainstreamu, sice jedno pokračování vyplodil, Ničitel Conan však jedničce sahal sotva po kotníky. Vzhledem k tomu, jak Barbara Conana rámovalo vyprávění kronikáře, bychom však trojku – s odstupem víc jak tří dekád – prostě dostat měli! Arnold má již ideální věk, takže by spíše sehrál roli vladaře, klidně by i mohl předat žezlo svému synovi, aby filmu nechyběla akce (The Rock?) nebo tak něco. Jenže hodiny tikají. Takže kdy jindy se dočkáme Conana 3 než teď?!

03) Iron Man 4

Uznale pokyvujeme, že Iron Man 3 skončil optimálně uzavřeně. A v nejlepším se má přestat! Jenže Tony Stark se stejně objevuje v dalších marvelovských filmech notně často, nebylo by proto možná na škodu se mu na zoubek mrknout i v jeho dalším spešl filmu. Robert Downey Jr. sice nedávno odmítl nabídku na natočení čtyřky, možná však jen čeká, až za roli dostane tolik peněz, že v nich bude jako Strýček Skrblík moct plavat. Pokud tomu tak je, jsme ochotni obětovat tolik peněz Marvelu a Disneyho, kolik jen bude třeba!

02) Dredd 2

První Dredd byl doslova zjevením – eRkové akční sci-fi na motivy komiksu, který byl prakticky nezfilmovatelný, nabídlo příjemně komorní story a klaustrofobickou atmosféru. Výsledkem byl film jako natočený v 80. letech! Jenže s jídlem roste chuť. Ačkoliv se tak v poslední době mluví o seriálu Dredd, my prostě chceme znovu vidět krutopřísnou bradu Karla Urbana, jak své chytré pistoli diktuje nové, brutální druhy munice, jež nad zlosyny rychlostí zvuku vykoná tresty smrti...

01) Hellboy 3

Konec dobrý... všechno špatné. Zatímco u některých filmů výše existuje nenulová šance, že se pokračování zatím dočkáme, trojka Hellboye je oficiálně mrtvá jako kalhoty do zvonu. Už je samozřejmě na cestě reboot, ten však logicky nevyužije to nejlepší, co na obou hellboyovských filmech je – geniální obsazení v čele s Ronem Perlmanem, mužem, který se pro šedesátiletého teenage pekelníka doslova zrodil. Užijte si proto prvních dvou Hellboyů, co jen hrdlo ráčí – jako vše na světě jsou i totiž oni přehršle pomíjiví!

Hellboy 2: Zlatá armáda začíná v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný