4. května 2017 16:58

Od Iron Mana k Deadpoolovi: 5 nejzábavnějších komiksových filmů

Asterix a Obelix - upoutávka

Něco jako Temní rytířové, jen úplně naopak!

Dvojice Galů to na COOLu v sobotu ve 20.00 pořádně natře římským vojskům ve filmu Asterix a Obelix. První díl populární série s Gerardem Depardieuem dodnes platí za oblíbenou rodinnou komedii – ostatně nemnoho filmů stavících na komiksu umí pobavit podobně opulentně a nenáročně. Vypíchli jsme nejparádnější zástupce této ligy výjimečných.

5) Strážci Galaxie

Podobně jako Firefly nebo Farscape v seriálovém světě vsadili filmoví Strážci Galaxie na klasickou nesourodou partu nýmandů, kteří jsou shodou náhod katapultování do role vesmírných hrdinů – a na konci samozřejmě prokáží, že „hrdinství měli po celou dobu v srdci“ nebo tak něco. Podstatné je, že i mezi marvelovkami jsou Strážci Galaxie příjemně pohodově natočeným dobrodružstvím, které střídá lokace i vtipy s frekvencí starého Jamese Bonda - ale ve vesmíru! Avengers nebo druhý Kapitán America možná platí za kriticky úspěšnější bijáky, jenom Strážce Galaxie si ale lidi pouštějí s gustem zas a znova…

4) Scott Pilgrim proti zbytku světa

Existuje slušná šance, že pokud vám není méně než 25 (anebo jste nikdy nehráli videohry... anebo nemáte rádi moderní prototyp divného, hubeného hrdiny), Scotta Pilgrima jste si nezamilovali. U zbylého segmentu populace geeků tomu však po jeho vydání bylo přesně naopak! Tenhle film totiž prostě umí překvapit – co zpočátku působí jako typické indie vztahové zamyšlení, se brzy vyjeví být totální nadsázkou, v níž ústřední Scott bojuje s bývalýma své nové holky ve stylu Mortal Kombatu! I kdyby vás náhodou film chvílemi začínal nudit, za chvíli se vždy stane něco – třeba jako když Scott umře, ale naštěstí má záložní život – co vám zas a znovu rozevře oči překvapením!

3) Pancéřová holka

Zatímco by ostatní filmy v seznamu asi jen málokdo označil za „průšvih“, Pancéřová holka z roku 1995 má, řekněme, odlišnější pověst. Snímek z první komiksové generace, kdy byly rozpočty hubenější než Mr. Fantastic a diváci se ještě na geroje v pláštěnkách nenaučili masově chodit, má objektivně celou řadu problémů. Jenže právě kvůli nim je zábavné jej sledovat! Postapokalyptická ujetina, působící jako jakási „Šílená Maxina“, vypadá, jako kdyby ji filmaři natočili během jedné velké párty. Sálá z ní totiž poctivá béčková atmosféra, kterou jinde jen tak nenajdete!

2) Iron Man 3

Ani jeden z Iron Manů se nikdy nebral příliš vážně a paradoxně právě třetí Iron Man si chvílemi nejvíce hraje na drama – jenže díky režii tvůrce Posledního skauta je to celé zaobalené takovou porcí parodických referencí, že se prostě nemůžeme ubránit a nebavit se! Tony tu, pravda, přichází o vše, ale namísto debat s umělou inteligencí, depresí nebo seriózního bojování s teroristy tu majoritu času tráví poflakováním se s malým klukem, „legračními“ panickými ataky anebo vyráběním improvizovaných bomb z vánočních ozdob. Odhalení, že je jeho komiksový arcinepřítel ve skutečnosti jenom herec najatý zlým konkurentem, přesně vystihuje atmosféru celého tohohle bijáku!

1) Deadpool

Čekali jste někoho jiného? Chyba! Deadpool je zkrátka králem pohodové podívané – nikoliv jenom kvůli tomu, že se nebojí být sprostý a krvavý, ale hlavně kvůli tomu, že se bere vážně asi jako průměrný youtuber. Jenže oproti němu má Deadpool zároveň navíc i sexy obleček a duo pořádných kvérů. Zatímco ostatní komiksoví komici většinou zachraňují svět, Deadpoolovi jde navíc jenom o záchranu striptérky, toho času rovněž jeho přítelkyně. A to je zápletka, kterou by, myslíme, mělo disponovat daleko více komiksů, filmů i videoher!

Asterix a Obelix začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný