21. června 2016 16:31

Od Hermiony k Ripleyové: 7 nejlepších filmových hrdinek

Muži, kteří nenávidí ženy - upoutávka

Pořádná nakládačka něžného pokolení!

V neděli večer čeká na diváky Prima MAX charismatické detektivní duo – ve 22.10 totiž začíná severský thriller Muži, kteří nenávidí ženy v režii Davida Finchera. Jak je jasné z knižní předlohy, série Milénium od Stiega Larssona, víc než mužský hrdina s tváří Daniela Craiga tu září sebedestruktivní hackerka představovaná Rooney Marou. Podařilo se ji ostatně zařadit po bok nejvíce fascinujících ženských hrdinek ve filmu vůbec.

Ripleyová

Porazila xenomorfy, korporace i smrt. To celé pro svou číču, své přežití a svou adoptivní dceru Newt. Naše dětská hrdinka, která vylamovala Vetřelcům z tlam děti i zuby, platí za jednu z nejlépe prokreslených hrdinek blockbusterového filmu.

Hermiona Grangerová

Krom delikátního, rok za rokem lepšícího se vzhledu je Hermiona rovněž vzácným příkladem sympatické šprtky. Tahle postava naučila celou jednu generaci dětí, že učení má smysl – a k tomu při tom většinou vypadala schopněji než Ron nebo i sám největší magnet na problémy, Harry.

Clarice Starling

Drobná agentka FBI je jediný člověk, který může polapit šíleného sériového vraha. Mlčení jehňátek si mohlo za svého hrdinu vybrat kohokoliv, ale kdyby s Hannibalem rozmlouval agent s ostře řezanou čelistí, film by byl jen z poloviny tak zajímavý.

Marion Ravenwood

Indyho parťačka, milenka a nakonec i manželka má v historii parťaček z akčních filmů unikátní pozici – nebyla to totiž jenom láska na jeden film. Jasně, ostře jí konkuruje Vesper z Casina Royale – ta se však už ve filmech nikdy víc neobjevila, zatímco efekt návratu Marion patří asi k tomu nejlepšímu, co může čtvrtý Indyho film nabídnout (krom atomové lednice).

Nevěsta

Oponenty krájela jako horký nůž máslo, Nevěsta ze série Kill Bill měla však pro svou pomstu tisíc a jeden dobrých důvodů. Navíc ukázala celé jedné generaci diváků zřejmě nejvíce fit akční hrdinku od Sáry Connorové!

Sára Connorová

Ostatně ani u ní se nejde zastavit. Na Sáře je nejlepší její vývoj od ukňourané fifleny v prvním Terminátorovi do kompletně badass akční hrdinky ve dvojce. To nejsmutnější na třetím filmu je ostatně právě její absence...

Lisbeth Salander

Skončíme však s psychotickou kočenou, kterou jsme i začali. Lisbeth je fascinující tím, že i když pro ránu nejde daleko, spíše než ve světě katan a kulometů se orientuje ve světě kompů. Punkový look pak perfektně dokresluje jednu z nejatypičtějších hrdinek moderního filmu!

Muži, kteří nenávidí ženy dorazí na Prima MAX již v neděli večer ve 22.10.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný