18. dubna 2016 14:52

Od Deadpoola k Hulkovi: 5 nejdrsnějších komiksových superhrdinů

Kat: Válečná zóna - upoutávka

Jsou super - ale už ne hrdinové!

Líbil se vám Deadpool? Tak to jistě nepohrdnete podobným druhem komiksové postavy v sobotním filmu Kat: Válečná zóna! I když mu chybí podobně břitká huba, i zdejší drsoň Frank Castle - také známý jako Punisher - rozhodně ve svém boji se zloduchy nejde pro headshot daleko. Podobných anti-superhrdinů není mnoho. Vzpomněli jsme však na pár dalších.

Deadpool

Prvního klučinu na holení odstraníme z cesty hned úvodem. Pokud dosud platilo, že to antihrdinové v komiksu mají těžké, protože o nich nikdo nechce točit filmy, letošní Deadpool prokázal, že opak je pravdou! Zázračnou ingrediencí se ukázalo být prosté: natočte to dobře! Deadpoolovi jistě pořádně pomohla velká porce vtípků a humoru obecně, stejně jako ukazování brutalit. Zrovna tak přišel vhod v současném komiksovém klima - Deadpool není ani tak přístupný jako jiní marvelovští hrdinové, ani tak temný jako ti z DC. Nejpodstatnější ingrediencí úspěchu však bylo především to, že se tvůrci drželi předlohy!

Hulk

Cožeto? Hulka zřejmě většina z vás nemá zaškatulkovaného jako antihrdinu. Koneckonců, hned několik marvelovských filmů z něj udělalo parádníka, který by mohl co do kladných vlastností dělat konkurenci Supermanovi. Jenže původní Hulk měl v komiksu mnohem blíže Punisherovi nebo Deadpoolovi. Spíše než klaďasem byl totiž záporákem, kterého přepadávaly nekontrolovatelné záchvaty hněvu. Filmový Bruce Banner nad tím může plakat, protože divákům by superhrdina, který občas zničí město a je mu to šumák, připadal nesympatický. Komiksy však v Hulkově zelené fázi strávily daleko více času a zážitku to zjevně moc neuškodilo.

John Constantine

Johnny je dost možná nejvýznamnějším antihrdinou ve stáji DC. Prozatím o něm vznikl jeden průměrný film a jeden solidní seriál. V každém jej však hrál někdo jiný a pokaždé i trochu jinak. Co je na Constantinovi zajímavé, je jeho doslovný i přenesený boj s démony. Žádný jiný hrdina DC není - vzdor svému pozitivnímu povolání - taková kompletní troska jako tenhle pokuřující fešák. Jeho praktikám nepomáhá ani skutečnost, že skoro všichni jeho parťáci byli v průběhu historie zabiti, zmrzačeni, mučeni anebo alespoň donuceni k návštěvě pekla.

Rorschach

Drsný detektiv-na-vlastní-pěst z Watchmenů možná není typickým hrdinou ze stáje DC či Marvelu, nelze jej však nezmínit. Rorschach má jak nevybíravé metody, tak i geniální detektivní smysl. Se zločinci proto zachází po svém a připravuje jim rychlý osud. Někdy je to sympatické, někdy méně - vždy se po tom ale hrozně blbě uklízí. Ne nadarmo má Rorsachův filmový představitel tvář podobnou Clintu Eastwoodovi. Tenhle "strážce" je totiž ukázkou, co by se stalo, kdyby Špinavého Harryho vyhodili od policie a on si ze sestřelování grázlů prostě udělal koníčka.

Dredd

Detektiv, soudce a kat v jednom je dost možná ultimativním drsňákem z komiksových listů. Pocházejíc ze stránek nakladatelství Rebellion Developments, Dredd je cosi jako Rorschach, kdyby jeho metody byly zcela legálním způsobem boje se zločinem. Oproti Deadpoolovi a dalším fešákům však Dredd navíc nemá ani žádné skutečné superschopnosti - sází především na nekompromisnost, hi-tech vybavení a svou chlapáckou čelist!

Kat: Válečná zóna vyrazí na lov zloduchů v sobotu ve 22.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný