10. července 2017 16:36

Od Borata k Něco na té Mary je: 5 nejúchylnějších romantických filmů

Něco na té Mary je - upoutávka

Láska pro silnější povahy...

Úterní večer bude na Prima MAX patřit lásce – s filmem Něco na té Mary je, začínajícím ve 20.00, však bude romance mít trochu jinou příchuť. Tradiční námluvy budou totiž okořeněny vydatnou porcí vtipných úchyláren. Nechutnosti a podivnosti nejrůznějšího ražení si však našly cestu do mnoha romantických bijáků – vybrali jsme pět z nich.

05) Ženy sobě

Zmiňovat všechny nechutné komedie s prvky romantiky by bylo fakticky na dlouho – to bychom totiž museli vyčíst i díly Prciček a jejích napodobenin. Zmíníme však jenom poslední příspěvek z mnoha, několik let starou komedii Ženy sobě, zaměřenou primárně na divačky něžného pohlaví. Vzdor tématu svatby, respektive družiček, byste to z ní však nepoznali. Třeba i kvůli scéně obsahující otravu jídlem a enormní průjem. Že prý něžné pohlaví!

04) Něco na té Mary je

Samozřejmě, prototyp nechutné romantické komedie je jenom jeden – a je jí právě Něco na té Mary je od bratrů Farrellyových. Svého druhu se první výstřelky tohoto rázu objevovaly již v 80. letech, tehdy však stále byly spíše "komedie" než "romantika". Farrellyovi však oba žánry zkřížili s precizností genetického inženýra a vytvořili biják, který sice obsahuje ejakulát ve vlasech a další ohavnosti, avšak zároveň jste na jeho konci upřímně dojati!

03) Zápisník jedné lásky

I tělní tekutiny se však závistivě krčí před skutečně bizarními romantickými bijáky, jejichž úchylnost tkví spíše v psychice postav. A tady bychom už našli pěknou pálku bijáků. Vezměte si Zápisník jedné lásky - film, jehož hlavní mužský hrdina je bipolární mimoň, na jednu stranu prakticky stalker, na stranu druhou introverzní fňukna, která si vezme do hlavy, že sbalí hysterickou nánu, která ho v půlce opustí, aby se k němu bez valného důvodu vrátila. Ano, to je reklama na vztah zdravý asi jako skok ze skály!

02) Borat

Dalo by se samozřejmě diskutovat o tom, je-li vlastně Borat romantická komedie – majoritu "příběhu" vlastně Sacha Baron Cohen ve svém „boratovském já“ jezdí po Americe a reaguje na dění kolem sebe. Není přitom snad pochyb o to, že v této fázi je film extrémně úchylný. Uvažme však, že Borat původně do Států vyrazil kvůli Pamele Anderson a hned je oheň na střeše! Zvláště přihlédneme-li k tomu, jak slzopudně celá romantická linie skončí.

01) Na Hromnice o den více

Ano, na první pohled je Na Hromnice o den více poměrně milou postarší komedií o tom, kterak došel ironický bastard poučení a pokoře a zároveň sbalil Andie MacDowell. Jenže na pohled druhý... je film nekonečně bizarní! Moderátor Billa Murrayho stráví naháněním Andie tisíce dnů. Podle scénáře dokonce i tisíce let! Na konci musí jako polobůh o předmětu své touhy/lásky vědět víc, než je jinak v lidských možnostech, a páchat s ní víc, než je legální - zatímco ona o něm neví prakticky nic. Nevíme jak vám, ale nám by v kůži Andie věru nebylo nejlépe!

Něco na té Mary je začíná v úterý ve 20.00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný