6. dubna 2016 13:36

Od Batmana k Wolverineovi: 4 superhrdinové s nejtragičtějším dětstvím

Škola superhrdinů - upoutávka

Dramatici, kteří začínali už od útlého věku!

Zatímco někteří supermani se pro dráhu oblékání do barevných pláštěnek rozhodnou až v dospělosti, jiní si svoji kariéru budují již od útlého věku. Je to případ i partičky v pondělní Škole superhrdinů, která začne na Prima MAX ve 20.15! I jejich trampoty jsou však krátké na klasické filmové či televizní superhrdiny, jejichž dětství bylo lemováno pláčem, traumaty a náhrobky!

4) Superman

Na první pohled měl Clark Kent poměrně solidní dětství – rurální prostředí venkovské farmy u Smallville zní skoro pohádkově. Jenže informace o zničené domovské planetě překonává očekávání nemlich každého dítěte, všechny filmy navíc dávají najevo, že Clark velmi rychle objevil své superschopnosti. Ve starších filmech se tak stalo s dojemnou naivitou, ale v těch novějších...

Takový Muž z oceli jasně ukazuje, že zatímco lidští teenageři řešili ponejvíce beďary a hormony, Clark k tomu – nevěda pořádně proč – navíc zažíval záchvaty rentgenového zraku. Ani poté nebylo lépe, neustále se v něm totiž rvalo morální dilema, zdali má, anebo nemá své schopnosti použít k dobru. A to je přesně to, co by většinu patnáctiletých jinochů přivedlo přinejmenším do náruče psychoterapeuta!

3) Batman

Čekali jste, že Batman bude na čelní pozici? Inu, chyba lávka – netopýří muž má jistě nejkultovnější dětskou tragédii vůbec. Všichni víme, že byl svědkem zastřelení svých vlastních rodičů – v jedné verzi náhodným lupičem, v jiné třeba samotným Jokerem. To psychiku pocuchá nemálo.

Na druhou stranu, Bruce sice zažil traumatizující teror v útlém věku, ale oproti Supermanovi alespoň neměl problémy s vlastními schopnostmi (žádné totiž nemá) a našel milujícího náhradníka v Alfredovi. Navíc, v rozlehlé Waynovic vile s osmdesáti pokoji a služebnictvem se pláče podstatně lépe než ve vesnické stodole...

2) Jessica Jones

Hrdinka loňského noirového hitu rozhodně není první ani poslední, kdo superschopnosti získal při incidentu v dětství. Tento původ sdílí třeba i její kanálový kolega Daredevil. Jenže případ Jessicy je o to vypečenější, že incident zároveň zabil celou její rodinu, a jako bonus potom tedy skončila u obskurních pěstounů snažících se prodat svou dceru showbyznysu. Je to něco jako kdyby Batman namísto v péči Alfreda a peněz skončil v ujeté reality show!

Jessica se k tomu musela vyrovnávat s příchodem svých superschopností způsobem, který nikoliv nadarmo evokuje teenagerský zápas se sexuálním rozpukem či (v případě dívek) všeobecným chaosem kolem první mentruace. Supermana možná trochu vyděsilo koukání přes své ruce. Ale aspoň v domě svých šílených pěstounů omylem nezlikvidoval polovinu koupelny...

1) Wolverine

Zřejmě nejbrutálnější původ má však čepelový král Wolverine! Po dlouhou dobu byl jeho počátek zahalen oparem tajemna, avšak jak jeho první filmová jednohubka, tak především limitovaná edice komiksu z roku 2001 zasadily prapůvod Wolverina do Kanady do půlky 19. století. Nejprve – podobně jako Batman – viděl smrt svého otce rukou darebáka. Trauma z toho mu – podobně jako u Supermana – aktivovalo superschopnosti. Teprve pak ovšem přijde skutečná třešnička!

Malý Wolverine totiž darebáka, identifikovaného jako bývalého služebného Thomase Logana, svými kostěnými čepelemi následně zabil – jen aby Logan před smrtí odhalil, že je Wolverinův biologický otec! Zamyslete se nad tím: Wolverinův scénář je totéž, jako kdyby se ukázalo, že Batman je nejen svědkem, ale zároveň i vrahem svých rodičů! To celé díky svým zčista jasna aktivovaným superschopnostem! A navíc pak měl století a půl na to se s celou šlamastikou vyrovnávat! Není divu, že je Wolverine zřejmě nejcyničtějším bastardem pod sluncem!

Škola superhrdinů odbijí první hodinu už v pondělí ve 20.15 na Prima MAX!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný