25. dubna 2016 16:38

Od Arachnofobie k Mravenčímu teroru: 5 nejšílenějších hororů se zvířecí invazí

Když se proti lidem vzbouří příroda.

Řekne-li se invaze, jsme ve filmech zvyklí ukazovat prstem na ufouny, zombíky, monstra anebo Rusko. V pátečním béčkovém bijáku Chřestýši se ovšem do role agresora postaví sama příroda! Atak smrtících háďat jde na ruku několika podobným hororům, v nichž se proti člověčině spikla celá fauna, občas dokonce i s florou! Pamatujete si všechny z nich?

Arachnofobie

Pomsta pavouků! Právě takovou premisu si za své vzalo béčko jako bič Arachnofobie. Když totiž zdejší výprava do jihoamerické džungle omylem zašlápne jednoho osminožce, jeho jedovatý kolega se infiltruje do batohu člena výprava a dá si za cíl invazní druh Homo sapiens eliminovat! Zabije nešikovného fotografa, dostane se do Ameriky a vyvede tu na svět své potomstvo. Davy jeho nohsledů pak začnou terorizovat celé typické americké městečko!

Pavoučí teror

Nemlich podobnou zápletkou se pyšní i americko-německý Pavoučí teror z roku 2002. K dobru mu nutno přičíst, že film se nebere ani za mák vážně. Obrovský útok megapavouků, opět beroucích na zteč městečko kdesi ve Spojených státech, všemi svými elementy připomíná přihlouplé americké horory z 50. let. Oproti nim však Pavoučí teror navíc naservíruje delikátní hrdinky v podobě MCBP Kari Wührer a mladičké Scarlett Johansson. Zážitek k nezaplacení!

Ptáci

Filmy o zvířátkách, které se vydají do války proti lidem, však vůbec nemusí připomínat kinematografický ekvivalent potratu. Příkladem budiž Hitchcockovi Ptáci, kteří jsou dodnes mrazivě strhující. Krom umu svého velmistra jim ovšem do karet hraje i skutečnost, že Ptáci se nikdy nesnaží vysvětlit, co bylo příčinou náhlého vražedného chování polétavců. Soustředí se jenom na napětí, teror a boj o přežití, z něhož není vůbec jasné, jestli událost postihla jenom pár našich hrdinů anebo celý svět.

Roj

Naopak nevalný je náš další vybraný snímek. Film o útoku smrtících Afrických včel byl natočen koncem 70. let během tehdejší renesance katastrofických velkofilmů. Ačkoliv ovšem snímek nabídl de facto ekologickou zápletku o invazních druzích i sympatického Michaela Caina, při délce kolem tří hodin se během natáčení zjevně celý štáb zbláznil, poněvadž je výsledný film plný nelogických scén, zvratů i postav.

Mravenčí teror

Posledním vybraným zástupcem masových vrahů ve zvířecí říši je potom Mravenčí teror. Opět jde o biják z konce 70. let, který může předvést i Joan Collins v jejích nejlepších letech dávno před tím, než se v reklamách začala cpát Snickers. Tentokrát může za posedlost hmyzu lidskými oběťmi úložiště radioaktivního odpadu. Zmutovaní mravenci se pak vydají páchat teror – a to (díky obskurním zvláštním trikům) nejen na filmových postavách, ale i na samotných divácích!

Chřestýši začnou syčet v pátek ve 22.15 na COOLu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný