6. října 2016 15:52

Nový Wolverine se zásadně inspiroval Deadpoolem! Jak přesně?

O čem bude Jackmanova velká rozlučka?

Včera jsme na COOLu řešili první plakát třetí Wolverineovy sólovky. Její název zní Logan a premiéra nás čeká v březnu 2017, doteď jsme ale nevěděli nic moc o zápletce. Kdy se film odehrává? S kým se Wolverine utká? A bude se navazovat na samurajskou dvojku z roku 2013, anebo ji znát nemusíte? V tom všem už teď máme jasno. A navíc víme, za co můžeme poděkovat Deadpoolovi.

V první řadě vás bude zajímat, že se Logan odehrává v roce 2024 a mutanti pomalu vymírají. Noví se moc nerodí, ti nejmladší jsou rychle uloveni vládou, která z nich dělá vraždící stroje, a do toho všeho začíná Wolverine konečně stárnout. Jeho léčicí schopnosti vypovídají službu a na jejich místo nastupují prášky proti bolesti, kterým samozřejmě sekunduje alkohol.

Unavený Wolverine, jenž se navíc stará o sklerotického Professora X (Patrick Stewart), tak nezažívá zrovna šťastné chvíle. A do toho všeho se začne rvát o budoucnost malé dívky, která má stejné schopnosti jako on – akorát místo tří adamantiových drápů disponuje dvěma.

Jedná o dlouho očekávanou mutantku X-23, která je v komiksech Wolverineovým klonem? Fanoušky by to asi nepřekvapilo. Přímo do karet jim pak má hrát rozhodnutí, že bude Logan drsnou a depresivní podívanou, v níž se místo počítačové destrukce dočkáme spíš hutných osobních soubojů.

Ty navíc díky úspěchu Deadpoola vytěží krvavý eRkový rating. Třetí Wolverine by tak měl být velice věrnou adaptací, jejíž hrdina se nemusí ohlížet na malé děti v sále a sáhne si na opravdové dno. Už teď se nemůžeme dočkat. A nejen proto, že se Hugh Jackman ve slavné roli objeví naposledy!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný