6. března 2023 17:45

Vetřelci zlikvidují hvězdu Transformers? Nový díl hororové ságy odhalil zápletku a obsazení

Fanoušci se dočkali dalších zajímavých oznámení ohledně nového Vetřelce, který chystá výrazné omlazení a podle všeho taky přímočarý návrat ke kořenům.

Natáčení nového Vetřelce s pracovním názvem Alien: Romulus se rozjede ve studiích v maďarské Budapešti ve čtvrtek 9. března. Už je známo, že režisérem filmu bude Fede Alvarez (Smrt ve tmě, remake klasiky Lesní duch) a hlavní role připadla pětadvacetileté Cailee Spaeny (Mare z Easttownu, Zlý časy v El Royale), nově se však dozvídáme širší obsazení i základní kontury příběhu.

Další z hlavních rolí získala jednadvacetiletá Isabela Merced (Sweet Girl, Transformers: Poslední rytíř), o které jsme nedávno četli taky v souvislosti se spidermanovskou odbočkou Madame Web, kde se objeví po boku Dakoty Johnson (Padesát odstínů šedi, Temná dcera) a Sydney Sweeney (Euforie). Podobně mladé je i další obsazení: David Jonsson (Sektor), Archie Renaux (Světlo a stíny) nebo Spike Fearn (The Batman).

Základní synopse poskytnutá tvůrci je zatím hodně obecná: „Skupina mladých lidí se na odlehlém světě střetává s nejděsivější životní formou ve vesmíru.“ Víme, že příběh napsal Alvarez spolu se svým dlouholetým scenáristickým parťákem Rodo Sayaguesem a že na ně dohlížel i tvůrce celého vetřelčího světa Ridley Scott, který je producentem.

Film nemá mít nic společného s chystaným seriálem odehrávajícím se převážně na Zemi, přesto bude hodně zajímavé zjistit, jak zapadne do rozsáhlého fikčního vesmíru a jeho posloupnosti událostí. S vydáním se počítá v roce 2024 přímo na streamovací služby, má tedy stejný distribuční model jako příbuzný Predátor: Kořist.

Zdroj: The Playlist

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný