12. října 2021 12:20

Nový Superman není heterosexuál. Byla odhalena jeho pravá orientace

Supermanovi se otevírají nové sexuální obzory, ale taky výzvy a překážky.

Světem komiksových fanoušků otřásla zpráva, že je Superman bisexuál! Nový představitel ikonického hrdiny Jon Kent totiž v nadcházejícím příběhu jménem Superman: Son of Kal-El #5 naváže intimní vztah se svým kamarádem a hacktivistou Jayem Nakamurou.

Asi nikoho nepřekvapí, že mi za dlouhé roky, co dělám tohle řemeslo, už vícekrát odmítli dějové linky s queer postavami,prozradil komiksový scenárista Tom Taylor. „Dnes jsme však v daleko lepší pozici než před deseti nebo i pěti lety. Když se mě zeptali, jestli chci psát nového Supermana pro DC Universe, věděl jsem, že nahradit Clarka dalším bílým hetero spasitelem by znamenalo promarněnou příležitost. Vždycky jsem říkal, že každý potřebuje hrdiny a každý si zaslouží, aby mohl vidět toho hrdinu sám v sobě. Dnes jde Superman, nejsilnější supehrdina na Zemi, s pravdou ven.

V komiksovém průmyslu přestává být po dlouhých desítkách let LGBTQ+ tématika tabu. Bisexualita nové inkarnace jednoho z nejikoničtějších superhrdinů je toho důkazem. „Viděli jsme Jona jak vyrůstá, teď bude zajímavé pozorovat, jak se snaží najít sám sebe v soukromí i v pozici globálního superhrdiny... Už teď si můžete představit, jak se to asi vyvine v budoucnosti, když nejsilnější muž na světě bude součástí LGBT komunity,“ popsal ilustrátor komiksu John Timms.

Nové komiksové dobrodružství se Supermanovým coming-outem a nápisem DC Pride na obálce vyjde v Americe už na začátku listopadu.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný