6. srpna 2021 13:30

Nejlepší komiksový film roku: 5 důvodů, proč musíte vidět nový Sebevražedný oddíl

Na nový Sebevražedný oddíl byste rozhodně měli vyrazit do kina. Jedná se totiž o nečekaně podařenou komiksovou jízdu, která nabízí mnohem více než níže načrtlou pětku předností.

Po nadšených prvních reakcích jsme začali doufat, že se druhý pokus o Sebevražedný oddíl povedl o poznání lépe než ten první. A tato očekávání se ukázala jako správná – letošní verze se skutečně vydařila!

Ať už film chápete jako pokračování, nebo jako reboot (v podstatě jde aplikovat oba přístupy), základní premisa se nezměnila. Znovu jde o to, že Amanda Waller rekrutuje na náročné, až sebevražedné mise vojáky z řad těch nejnebezpečnějších vězňů – a většina z nich v akci nepřežije moc dlouho. Proč u toho tentokrát určitě musíte být? Tady je pět důvodů, proč byste nový Sebevražedný oddíl neměli minout.

1) Harley Quinn je víc sexy a ostrá než kdy dřív

Postava Harley Quinn, ztvárněná australskou kráskou Margot Robbie, se v rámci univerza DC objevuje už potřetí. Po členství v prvním Sebevražedném oddílu dostala sólovku s názvem Birds of Prey. Oba snímky však příliš pochval nesklidily, a přestože je tentokrát Harley opět „jen“ součástí širšího týmu, dočkala se množství úderných hlášek i třaskavé akční scény, při níž sama vykosí dům plný nepřátel. Jistě nepřekvapí, že jí to navíc dost sluší – během romantického intermezza přijde k výrazným červeným šatům, podle nichž ji následně ve zbytku filmu nepřehlédnete.

2) Jeden ze superhrdinů střílí barevné puntíky

Součástí sebevražedného oddílu je i maník jménem Polka-Dot Man, jehož režisér James Gunn označil za nejhloupější postavu celého DC univerza. Tento zloduch má vpravdě bizarní „superschopnost“ – ze svého těla vypouští barevné puntíky, které vypadají jako neškodné lentilky. Postava ve filmu sama se sebou dost bojuje a až uvidíte, jací démoni ji sužují, nejspíš pochopíte, že lepší schopnost prostě mít opravdu nemohl.

3) Příběh plný překvapení a nečekaných smrtí

Gunn už ve Strážcích Galaxie ukázal, že dokáže kombinovat divné postavy, ujetý humor a povedenou akci. V novém Sebevražedném oddílu přidává i dospěláckou dávku brutality a krve, navíc i samotný příběh skýtá spoustu překvapení – většinou v podobě šokující smrti postavy, u které byste to nečekali. Navíc díky tomu, že se většina příběhu odehrává ve smyšleném tropickém ráji, realita neklade limity a zničit se může skutečně cokoliv – a kdokoliv.

4) Stallone jako mluvící žralok

Překvapivě funkčním rozhodnutím je angažmá Sylvestra Stalloneho. Ten se dočkal jen dabérské role, rozhodně ho však nepřeslechnete. Mluví totiž postavu King Sharka, což je obrovský hybrid žraloka a člověka. Má nadlidskou sílu a je téměř nezničitelný. Jeho slabinou je však mozek, který pracuje poměrně svérázně a nepředvídatelně. Je vidět, že si Stallone úlohu natvrdlé bestie, která pro zábavu požírá lidi, nepochybně užíval.

5) Hlavním záporákem je obří mořská hvězdice

Je jasné, že v tomto typu filmu budou záporáci přece jen upozaděni, jelikož se o většinu rozmíšek a dramatu postará hašteření mezi jednotlivými antihrdiny. Dílčí zloun Gaius Grieves s přídomkem Thinker (Myslitel) se tedy honosí extrémně vysokou inteligencí a nemalou perverzností, přesto v úrovni bizarnosti bledne vedle mimozemské entity jménem Starro Dobyvatel. Tato gigantická vesmírná bytost vypadá jako mořská hvězdice a má velmi děsivé schopnosti. Jaké? To vám před filmem prozrazovat nechceme. Starro má nicméně tak velkou sílu, jak byste od bezobratlovce velikosti mrakodrapu čekali, a jde o skutečně obskurního záporáka hodného tohoto obskurního, leč velmi podařeného filmu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný