8. srpna 2022 10:17

Nový Predátor má titulkovou scénu, která slibuje jeho pokračování. Co ukazuje?

Nový Predátor si ve svém závěru připravil půdu pro pokračování. Pro jistotu připomínáme, že následující řádky přinášejí zásadní spoilery.

Nový snímek Predátor: Kořist přinesl vítané oživení skomírající série s legendárním lovcem z vesmíru. Ten při své první výpravě na planetu Zemi roku 1719 narazil na nenápadnou ale pořádně mazanou indiánskou dívku Naru (Amber Midthunder), která v závěru filmu dokázala nemožné a udolala daleko silnějšího a technicky vyspělejšího protivníka.

Přestože Naru předloží náčelníkovi osady Komančů uřizlou predátoří hlavu, neznamená to, že zbavila kmen hrozby. Následují totiž závěrečné titulky, v nichž si diváci pomocí jednoduchých ilustrací v domorodém stylu můžou zopakovat příběh filmu. Poslední dva obrázky však nabízejí krátký pohled do budoucnosti. Na prvním z nich vzhlíží členové kmene v čele s Naru k obloze a na dalším se zjevuje celá flotila predátorských lodí, které zjevně zaujalo, že se jeden z nich nevrátil zpět z lovu.

Režisér filmu Dan Trachtenberg už dříve v rozhovoru pro magazín Comic Book Movie mnohé naznačil: „Zatímco jiné filmy mají potitulkové scény, my přinášíme vlastní verzi vyprávění, která je přímo součástí titulků. Nabízí nám prostor pro vznik spousty různých pokračování. Nevím však, jestli jsme teď schopní říct, o čem přesně chceme, aby byly.“

Důležitou součástí příběhu, která ho propojuje s šířším predátorským univerzem je křesadlová pistole, která má na sobě vyrytý nápis„Raphael Adolini, 1715“ a pomůže Naru k poražení kosmického lovce. Fanoušci jistě vědí, že jde o stejnou pistoli, kterou dostane od predátorůDanny Glover v závěru Predátora 2 (1990). Je tedy jasné, že ji museli od Komančů nebo následujících lidských majitelů získat zpět... a právě o tom by mohl být následující film.

Dali byste si naznačené pokračování?

Zdroj: Comic Book Movie

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný