17. ledna 2020 08:45

Nové Star Wars: Kam se vydáme a bude u toho režisér Thora 3?

Další éra Star Wars by mohla být plná Jediů a Sithů. Konečně!

Třetí trilogie Star Wars je za námi a nedá se říct, že by sáze z předaleké galaxie moc vylepšila pověst. Od Epizody VII k Epizodě IX se vytrvale snižovaly tržby a zároveň se zhoršovaly ohlasy, takže se Lucasfilm potýká s opakem toho, co si užil třeba Marvel s Avengers. Kdy půjde do kin další Star Wars film? Premiéra je ohlášená na 15. prosince 2022 a… ne, nebude to nic ve stylu Epizody X.

Dějová linka se Skywalkery opravdu končí a všechno nasvědčuje tomu, že nás čeká zbrusu nová filmová trilogie/série zasazená do „éry Vysoké republiky“. Co o období čerstvě nazvaném High Republic Era víme? Konkrétních informací je naprosté minimum. Drby ale mluví o skoku o 300–400 let před Skywalkery a o prvních potyčkách mezi rytíři Jedi a pány ze Sith, což by samozřejmě mělo znamenat spoustu bitek se světelnými meči.

Další náznaky slibují mladšího Yodu, jedijské prozkoumávání galaxie nebo řešení sithského „pravidla dvou“ – a první vlaštovkou z téhle éry nemá být film, nýbrž videohra. Zatím každopádně máme jen jeden panel komiksu, kde byla High Republic Era zmíněna poprvé, a nikdo vlastně neví, kdo na novém filmu pracuje.

Tvůrci Hry o trůny totiž od Star Wars nakonec odešli a Rian Johnson (režisér Epizody VIII) před svojí novou trilogií zřejmě natočí pokračování detektivky Na nože. Co ohlášené Star Wars od Kevina Feigeho, kreativního šéfa Marvelu? Jeho projekt je prý ještě hodně daleko. A co se týče nejnovějších drbů, že se Lucasfilm snaží uhnat Taiku Waititiho (režisér Thora 3 a posledního dílu Mandaloriana), tady to nevychází hned ze dvou důvodů.

Zaprvé víme, že se Waititi po malé fotbalové komedii Next Goal Wins vrhne na Thora 4, jenž bude mít premiéru 4. listopadu 2021 (a bude v něm i Christian Bale!). A zadruhé sám Waititi drby o režírování Star Wars filmu rychle popřel (viz tweet o "drbech" výše), tak uvidíme, jestli někdy v budoucnu nezmění názor. Čím jsme si tedy jistí? Jen tím prosincem 2022, zbytek jsou hlavně spekulace. I když v případě "éry Vysoké republiky" vcelku smysluplné a hlasité.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný