15. února 2016 11:25

Nepochopili jste potitulkovou scénu Deadpoola? Tady je vysvětlení!

Na tohle čeští diváci nebyli připraveni...

Pokud jste byli o víkendu na Deadpoolovi, je slušná šance, že jste zůstali i na potitulkovou scénu. Deadpool v ní v županu vyhání diváky z kina a záhy slíbí druhý díl, ve kterém se má objevit kdosi jménem Cable. Že jste se moc nechytali? Nevadí. Tady si scénu připomeňte a pojďme si ji rozebrat.

V první řadě byste měli vědět, že Deadpool paroduje potitulkovou scénu kultovní komedie Volný den Ferrise Buellera. V té má ultimátní záškolák s tváří Matthew Brodericka víceméně stejný župan a také se podivuje nad tím, že lidé ještě neodešli z kina. Potud tedy jednoduchá věc, složitější to začíná být později.

Odkaz na potitulkovou scénu Iron Mana vám určitě došel („Čekali jste Samuela L. Jacksona s páskou přes oko?“), dál se ale Deadpool vrhne na krátké představení Cablea. Kdo je drsňák s bionickou rukou, který často cestuje v čase? A co má společného s Deadpoolem? Tady se mrkněte na pár fotek a jdeme na to.

Cable je ultimátní voják a jakási protiváha Profesora X z dob, kdy se hledal o něco akčnější velitel úderné jednotky mutantů. Tenhle drsňák se narodil v současnosti (jeho otcem je mimochodem Scott Summers aka Cyclops), byl vychován v budoucnosti a v dospělosti se vrátil zpět, aby se pokusil páchat dobro.

Cable disponuje telepatií a telekinezí, využívá je ale zejména k tomu, aby potlačil techno-organický virus, který mu koluje v těle a vytváří jeho bionickou ruku a oko. A ačkoliv by měl být hlavně tahounem jednoho z x-menovských týmů, často jde do akce právě s Deadpoolem.

Tihle dva mají celkem komplikovaný vztah. Jelikož Deadpool i Cable sem tam mění strany (jsou spíš antihrdiny než klasickými superhrdiny), občas stojí bok po boku a občas si jdou po krku. Jejich kombinace má každopádně vždycky velký úspěch, a právě na to chce sázet druhý filmový Deadpool. V tuhle chvíli zbývá jediné: Najít pro Cablea správného představitele. A i ten už se vlastně přihlásil.

Tvůrci zatím ohledně castingu mlčí, Cablea si ale chce zahrát Stephen Lang, jehož si určitě pamatujete jako záporáka z Avatara. Lang je Cableovi náramně podobný a fanoušci ho do role chtějí už mnoho let. Když se tedy včera ozval na Twitteru a o roli si přímo řekl, internetové nadšení nebralo konce.

Snad bude jeho prosba vyslyšena. S Langem by totiž Deadpool získal hodně charismatickou posilu a případné hrátky s časovými liniemi by byly o to zajímavější. Chcete Langa jako Cablea i vy? Anebo máte lepší tip? V obou případech dejte vědět v diskuzi!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný