4. června 2018 17:13

5 nejzábavnějších mrch z filmů a seriálů

Hrdinky, které milujeme nenávidět.

Premiérová 2. řada Single Lady momentálně sviští na vlnách Prima COOL, a s ní i renovovaná zápletka o šéfování maminkovskému magazínu. Kdo však Sabinu s tváří Jany Plodkové trochu zná, ví, že s podobným úkolem bude trochu zápolit. Jak by také ne, když má do čisté duše poněkud daleko! S hrdinkami, které se nenechají opít rohlíkem, je ovšem ve filmech i seriálech daleko větší zábava než s puťkami. Které nás baví nejvíc?

05) Claire Underwood (Dům z karet)

I když se jako hvězda Domku z karet proslavil zejména Kevin Spacey, jeho seriálová manželka mu dělala zdatnou sekundantku. Role Claire, z obou rozhodně ta chladnější a tajemnější, navíc v dalších řadách postupně rostla – až to nakonec vypadá, že po Spaceyho odejití převezme hlavní roli v poslední řadě (což paradoxně vcelku koreluje s tím, jak seriál skončil v původní britské předloze). Claire sice nikdy neměla tak slavné monology jako Frank Underwood, tím efektněji však mnohokrát překvapila svou vlastní bezskrupulózností. A navíc na ní vždy byla doslova radost pohledět!

04) Scarlett O’Hara (Jih proti Severu)

Sex-appeal ani cit pro drama filmovým potvorám nikdy nechyběl. Na Scarlett z Jihu proti Severu z roku 1939 je však znát, jak moc se ženské mrchy pokrásnu vyvinuly! Zatímco dříve u Scarlett šokovalo jenom to, že nějaká filmová hrdinka natruc dělá něco jiného než filmový hrdina, dnes už rozhodně neplatí, že hysterie = silná ženská postava. Scarlett přesto patří místo v historii kvůli tomu, že čistě o své vůli protlačila k divákům první skutečně šokující filmový závěr v dějinách, když ji na konci suše opustí její manžel.

03) Regina George (Protivný sprostý holky)

Taktéž Regina z Protivných sprostých holek má do pozitivní rozhodně postavy daleko. V celém bijáku však rozhodně hraje prim a nelze asi popřít, že jde o mnohem zajímavější postavu než hlavní hrdinka Cady s tváří Lindsay Lohan. Když se nad tím vším vlastně zamyslíme, rozhodně bychom daleko více ocenili pokračování s Reginou než s kýmkoliv jiným v tomhle bijáku. A to ačkoliv její středoškolská šikana v řadě z nás vyvolává poněkud neblahé vzpomínky…

02) Miranda Priestly (Ďábel nosí Pradu)

Meryl Streep patří mezi hrstku hereček, které by mohly sehrát klidně věšák na prádlo, a přesto by daný film jak vydělával miliony, tak smrděl Oscarem. Jako šílená šéfová v komedii Ďábel nosí Pradu dodnes stojí vzorem řadě svých filmových kolegyň v podobných rolích – a to celé přitom zároveň činí s takovou mírou noblesy a elegance, že jí i skutečná Prada má co závidět. Lhali bychom, kdybychom i ve 2. řadě Single Lady neviděli cosi z Mirandy…

01) Cersei (Hra o trůny)

Všemožné filmové bestie ohánějící se oblečením a šikanou však mohou jenom blednout před regentkou Cersei Lannister ze Hry o trůny – už jen proto, že to málokterá filmová sviňucha dotáhne až na ultimativní vladařku celé říše, která upaluje svoje oponenty a strach z ní má i její vlastní, maskulinní bratr. Cersei je navzdory všem rozporům a negativním vlastnostem – či možná naopak právě pro ně – inspirativním flákem dobře napsané postavy, kterou prostě milujeme nenávidět!

Premiérová 2. série Single Lady pokračuje na Prima COOL v úterý ve 22.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný