1. srpna 2019 08:27

5 nejzábavnějších filmů s důchodci: Od Velké ryby k Než si pro nás přijde

Stáří je pointou vtipu jménem život! Čím se můžete naladit na nový sitcom Cool Kids?

Každé pondělí ve 20.15 vás na COOLu čeká premiérový díl Cool Kids. Sitcom o partě žoviálních seniorů, která si krátí podzim života vyváděním neplech ve svém domově důchodců, je jasným příkladem toho, že se člověk na stará kolena může (musí) smát nejvíc! Vzpomněli jsme však i na patero dalších "důchodcovských" filmů – včetně těch, kde je humor tak černý, až je cítit krchovem!

05) Než si pro nás přijde

Menší oblibě filmů o důchodcích se není třeba divit – zásadním problémem tohoto “žánru” je nevyhnutelné téma smrti. A na to, jak nám všem nevyhnutelně odtikává čas, který nás dělí od chladné náruče smrti, zkrátka diváci obvykle myslet nechtějí. Než si pro nás přijde však tuto nevýhodu překoval v pozitivum – a výsledkem byl zábavný doják o tom, jak lze podzim života krásně využít!

04) Dej si pohov, kámoši

Jack Lemmon a Walter Matthau se vyřádili ve spoustě filmů a Dej si pohov, kámoši patří mezi ty nejlepší. Příběh dvou postarších sousedů, kteří se perou o krásnou novou sousedku, mohl být zcela obyčejnou blbinou. Slavné herecké duo (doplněné krásnou Ann-Margret) ho však povzneslo na žánrovou klasiku, která vůbec není jen pro straší cílovku.

03) Velká ryba

Velká ryba Tima Burtona ukazuje zase docela jinou stránku penzistů – totiž tu vzpomínací. Ústřední hrdina na sklonku svého života vzpomíná, co vše prožil. Finta je nicméně v tom, že jsou jeho vzpomínky (anebo možná i skutečný život) řádně “burtonovsky” přikreslené, takže je velká radost na ně koukat. Neseme si z toho jedno životní ponaučení: Žij tak, aby z toho Burton mohl natočit celovečerák a nemusel ani moc přehánět!

02) Příběh Alvina Straighta

Také Lynchovina o Alvinu Straightovi by prostě nebyla stejná, kdyby byl jejím hlavním hrdinou švarný mladík. David Lynch ji protentokrát natočil způsobem, po kterém nebudete muset vyrazit s kamarády do hospody pořešit, co to hergot mělo znamenat, což je v jeho případě malý zázrak! Citlivá road movie přímo kyne moudrostí stáří způsobem, který chytí za srdce nejen kardiaky.

01) Harold a Maude

Snad nejvíc nám však k srdci přirostla právě tahle nesourodá dvojice. Pozoruhodné u ní je, že kontrastuje mladíka se stařenkou, přičemž titulní mladík Harold je starý myslí, zatímco důchodkyně Maude se chová tak trochu jako mladice. Zrovna v případě tématu stáří totiž echt platí, že pokud vám to zdraví dovoluje, je to jen stav mysli!

A připomínají to i Cool Kids, které na COOLu najdete vždycky v pondělí ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný