20. listopadu 2017 14:23

Největší konkurence Avengers krutě pohořela! Co s ní bude dál?

Kamarádi Bruce Waynea už jsou v kinech a nikdo se moc neraduje...

Marvel si v roce 2008 řekl, že rozjede propojený filmový vesmír kolem Iron Mana. Jeho debut vydělal za první víkend v amerických kinech 98 milionů dolarů, druhý díl si došel pro 128 milionů a následná týmovka Avengers otevřela za 207 milionů dolarů. Hollywood se v tu chvíli zbláznil a chtěl tenhle úspěch co nejrychleji zkopírovat. A největší naděje samozřejmě vzbudila konkurence od DC, kde začali budovat filmový vesmír kolem Supermana.

Muž z oceli v roce 2013 otevřel za velkolepých 116 milionů dolarů. Jeho pokračování, v němž se Superman utkal s Batmanem, dosáhlo na parádních 166 milionů dolarů. Teď ale DC dostihly reakce na obě komiksovky, jež nebyly zas tak nadšené, a týmová Liga spravedlnosti "shořela" s 96 miliony za první víkend.

Složitě přetáčený film stál 300 milionů dolarů (+ 150 až 200 milionů za reklamu), takže potřebuje vydělat alespoň 900 milionů, aby se mohlo opatrně začít slavit. Vzhledem k tomu, že duel Batmana se Supermanem shrábl 873 milionů (a to měl o 70 milionů lepší rozjezd!), je ale taková meta nereálná a do druhého dílu se tudíž nikdo nežene.

Natočenou sólovku Aquamana, která jde do kin v prosinci 2018, už nic nezastaví – podobně jako obsazenou sólovku Shazama! nebo pokračování Wonder Woman, jehož se dočkáme v listopadu 2019. O Lize spravedlnosti 2 ale jen tak neuslyšíme a kdo ví, co se s filmovým vesmírem od DC bude dít dál.

Už dlouho se mluví minimálně o odchodu Bena Afflecka z role Batmana a je možné, že další netopýří sólovky (s jiným hercem) vypadnou z propojené kontinuity. To jsou ale jen spekulace, které se určitě potvrdí, nebo vyvrátí v příštích měsících.

DC má v každém případě velký problém, jelikož si filmové verze slavných hrdinů neoblíbil dostatek lidí. A i když se studiu letos náramně zadařilo s Wonder Woman, jedna superhrdinka celý vesmír bohužel neutáhne.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný