12. července 2021 00:03

7 největších hollywoodských hvězd, za které vděčíme komiksovým filmům

Z koho komiksárny udělaly globální celebritu?

Nedělní večer bude na Prima COOL patřit filmu X-Men 2. Právě druhý díl slavné ságy na počátku milénia potvrdil, že éra komiksových filmů snese i mnohem serióznější podání, než jaké dával třeba tehdejší Spider-Man. A to s sebou láká i slavné hollywoodské herce, kteří by bez ní nebyli zas tak slavní. O koho jde?

07) Jennifer Lawrence

Jen prorazila díky dramatu do morku kosti a dost ji proslavily Hunger Games, mezi největší hvězdy planety ji však dotlačila až role Mystique ve čtyřech dílech s „mladými“ X-Meny. Pátého už se bohužel nedočkáme, a i kdyby ano... zrovna Jen by to bylo jedno, že.

06) Hugh Jackman

Bryan Singer chtěl kdysi do role Wolverina Russella Crowea a nakonec najal Dougraye Scotta. Po Scottově zranění na place Mission: Impossible 2 se však hledal náhradník a Crowe doporučil Hugha Jackmana, který si na „Rosomákovi“ postavil celou parádní kariéru.

05) Ben Affleck

Jistě, Ben Affleck je ohromně známým hercem a režisérem, pořádnou blockbusterovou slávu si však vydupal až rolí Batmana. Chudák Ben z toho není dvakrát šťastný, protože přijetí filmu Batman vs. Superman nebylo zas tak nadšené a Justice League dopadla ještě hůř. Obě komiksovky ho však rozhodně zviditelnily, tak uvidíme, jestli toho nějak zásadně využije.

04) Christian Bale

Pořádnou hvězdu ale Batman udělal z Christiana Balea. Chameleon z mnoha malých dramat se ve filmech od Christophera Nolana děsně vyřádil a teď zase zkouší náročnější snímky. Respekt jeho odhodlání, Bale si tu slávu rozhodně zaslouží.

03) Patrick Stewart

Představitel kapitána Picarda možná není zas takovou hollywoodskou superstar, Profesor X mu ale bez debat nakopl kariéru o level výš. Z hereckého mistra se tak zaslouženě stala velká celebrita a nazpátek z toho samozřejmě těžil i celý komiksový žánr.

02) Scarlett Johansson

Nepanují nejmenší pochyby o tom, že Scarlett nahradila Angelinu Jolie v pozici nejmocnější herečky Hollywoodu – a právě k téhle výsadě jí pomohlo angažmá u Marvelu, který z ní v roce 2010 udělal nesmírně populární Black Widow.

01) Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr. byl vcelku populární už v 90. letech, pak ale přišla drogová doba temna, z níž ho vykoupil až Iron Man z roku 2008. Jaká je situace dnes? Downey patří mezi největší filmové hvězdy na planetě a po čtyřech dílech Avengers si prakticky může dělat, co se mu zlíbí.

Komiksová klasika X-Men 2 začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný