2. října 2023 00:08

7 největších fiktivních robotů: Od Star Wars k Transformers

Protože na velikosti někdy záleží. A u robotů obzvlášť!

Delší, drsnější, větší – právě taková jsou přízviska druhého dílu série Transformers s podtitulem Pomsta poražených, který startuje na Prima COOL v neděli večer. I když má tahle tetralogie i hrdiny z masa a kostí, co si budeme namlouvat, všem divákům jde hlavně o pohled na metalickou fazónu Optima Prime, Bumblebeeho a Megatrona. Velcí roboti zkrátka táhnou, který je však tím největším? Udělali jsme pro vás výběr, který tuto věčnou lidskou otázku nadobro rozsekl!

7) Optimus Prime

Výška: 8,5 m

Mohlo by se zdát, že transformeří vůdce bude největší široko daleko, ve skutečnosti však ve fikci platí za úplného prcka! Optimovy filmové míry osmi a půl metrů ho staví na konec seznamu a těšit ho může snad jen to, že je pořád nejvyšší ve svém kolektivu!

6) Železný obr

Výška: 15 m

Lépe je na tom překvapivě i animovaný Železný obr. Ten jako mimozemský robot dopadl do Ameriky na konci 60. let a odehrál si tu klasickou story na způsob E.T. – Mimozemšťana, jenže tentokrát je „E.T.“ vysoký jako barák, což jeho maskování notně limituje.

5) AT-AT

Výška: 22 m

Ačkoliv je AT-AT mobilní transportér a nikoliv čistokrevný robot, v našem seznamu se naskytne více takových. Navíc, dobrá polovina diváků Hvězdných válek má stejně pořád za to, že se v AT-AT nikdo nevozí. Mašina by Optima Prime i Železného obra na každý pád solidně překonala – když ne ve hbitosti, tak rozhodně ve výšce!

4) Tripod

Výška: 30 m

Ještě o něco vyšší jsou marťanské útočné mašiny z knihy, filmů a her (přesněji velmi, velmi nefér real-time strategie) s nálepkou Válka světů. Skoro nezničitelné tripody mají podle spekulací z původní knihy snad až 30 metrů, ve Spielbergově filmu dorostly dokonce až 45 metrů.

3) Gipsy Danger

Výška: 79 m

I to je však nic oproti – snad poprvé – čistě lidským mašinám z filmu Pacific Rim. Ústřední Gipsy Danger, dle všeho spíše podprůměrný stroj, má totiž celých 79 metrů, tedy například výšku překonávající o celých 15 m (neboli – ilustrativně – o Železného obra) naši Petřínskou rozhlednu!

2) Sonda z Monstra vs. Vetřelci

Výška: kolem 190 m

Paradoxně jedna z nejvíce bestiálních mašin fikce nepochází z hrané sci-fi ani z hororu, ale z dětského digitálního animáku Monstra vs. Vetřelci! Vetřelčí megarobot totiž dorostl do úctyhodných 190 metrů, což mimo jiné znamená, že se v jeho stínu může schovat i Cheopsova pyramida.

1) Reaper Destroyer

Výška: kolem 270 m

Jedna z největších standardních mašin však přesto patří čistě strojům a spolu s tím i pekelným sporákům. Reapeří Destroyer z Mass Effectu 3 – svého druhu menší plavidlo flotily Reaperů – totiž dosahuje skoro 300 metrů. Budiž výmluvné, že za celou hru zničíte jenom pár kusů této mezigalaktické kráčející bestie!

Druhý díl Transformers začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný