31. října 2022 00:07

7 nejujetějších zlodějských filmů: Od Avengers: Endgame k Rychle a zběsile 5

Ve kterých se filmech se kradlo... přinejmenším hodně nestandardně?

Ve pátek večer vás na COOLu smete napínavé katastrofické drama V oku hurikánu. Toby Kebbell (Johnny z Rocknrolly) a Maggie Grace (Shannon ze Ztracených) si v něm zahrají gangstery, kteří k loupežnému přepadení americké mincovny využijí hurikán! Je to zběsile ujeté, ale v žánru filmových loupeží (tedy v subžánru zvaném heist movies) to ani zdaleka není ojedinělý závan kreativity.

07) Ant-Man

Začneme tím, co aktuální divácká generace nejspíš zná nejlépe. Ant-Man našel právě v heist movie geniální způsob, jak skloubit netradičního hrdinu a jeho schopnosti s líbezným příběhem outsidera, co se snaží postavit na nohy. Plánování, příprava akce a nakonec i její provedení koneckonců solidně ladily s „vědeckým“ srdcem tohohle bijáku!

06) Počátek

Body za snahu sbírá i „loupež snů“ z Počátku. I zde nacházíme klasické prvky žánru heist movie, díky sci-fi elementům však výsledek rozhodně není čistou kopií Dannyho parťáků. Ba naopak, Počátek skrze své kluzké časové osy platí za jeden z nejkreativnějších filmů o čase vůbec.

05) Rychle a zběsile 5

Jak univerzálně fungují zlodějská dobrodružství, perfektně ilustroval i zlomový pátý díl Rychle a zběsile. Došly vám nápady, o čem by mohla být vaše filmová série plná hezkých aut? Co takhle o kradení hezkých věcí? Zlodějský prvek udělal z pětky Rychle a zběsile megahit a katapultoval celou sérii vstříc extrémně výdělečným zítřkům.

04) Podfukáři

Okořenit pravidla heist movie žánru nemusí jen sci-fi, ale i magie, a to dokonce i ta „neexistující“ z dílny iluzionistů! Hvězdně obsazený rodinný biják navíc připomíná, že loupeživé filmy nemusejí být morálně špatné, stačí přece, když vaši hrdinové okrádají zkorumpované zloduchy.

03) Santa je úchyl

No a když nemáte magii, dejte tam alkohol! Billy Bob Thornton přišel v roce 2003 s kouzelným antivánočním filmem – a jak lépe jeho vychlastaného Santu s rozepnutým poklopcem korunovat než příběhem o tom, kterak se snaží brát vše, co je i není přibité!

02) Kellyho hrdinové

Nečekaně dobře fungují zlodějské filmy i v rámci války – a zřejmě nejlepší kombinací jsou Kellyho hrdinové z roku 1970. Když se totiž sejdou „mladý“ Clint Eastwood, Telly Savalas a Donald Sutherland, aby osvobodili francouzské zlato z nacistických rukou, to by v tom byl čert, aby to nebylo boží!

01) Avengers: Endgame

Asi nejvíc kreativní a ujetá je ale zatím poslední známá filmová loupež ze čtyřky Avengers. Už jen proto, že v sobě kombinuje sci-fi, fantasy, cestování časem a v podstatě skoro všechno z filmů výše – a ještě u toho stíhá uzavřít víc jak dekádu trvající šňůru filmových marvelovek zvanou Infinity sága!

Zlodějský film V oku hurikánu začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný