15. února 2018 14:56

Ant-Man a spol.: 4 nejšílenější komedie se zmenšenými herci

Pidihajzlík - upoutávka

Svět z menší perspektivy.

V sobotu ve 20.00 na Prima COOL dorazí Pidihajzlík. Hlavní hrdina téhle komedie se díky nevelkému vzrůstu nejen může dostat leckam, ale zároveň se zvládá převlékat za nevinné dětičky. Filmy, v nichž hlavní hrdinové dosahují plus minus centimetrové velikosti, ostatně mají hodně slušný bavicí potenciál. Které ho vytěžily nejlépe?

04) Pidihajzlík

Zlodějíček s tváří Marlona Wayanse měl v kapse perfektní práci – královský diamant mu mohl získat dost peněz na to, aby si žil jako král. Jenže pak jej Wayansův parťák ztratil v kabelce Kerry Washington (Nespoutaný Django) a vše se poněkud zkomplikovalo. Namísto jednoduchých, přímočarých řešení se Marlon, sám o sobě titěrného vzrůstu, rozhodl situaci řešit kreativně! Převlékl se za dítě a nechal se "adoptovat" nedobrovolnými majiteli diamantu. Jak to celé dopadne, popisuje právě svérázný Pidihajzlík.

03) Zmenšování

Zatímco v Pidihajzlíkovi je kapesní hrdina jaksi... malý sám od sebe, povětšinou je za zmenšení odpovědná technologie. Jako třeba v nedávném Zmenšování, kde se Matt Damon nechá zcvrknout, aby mnohokrát znásobil hodnotu svých úspor. Pokud totiž měříte pět centimetrů, můžete se z jediného kusu masa nebo láhve vodky nadlábnout mnohem luxusněji! Zmenšování se sice ve své druhé polovině překotí do společenské kritiky, kde už mnoho prostoru pro komedii není. Ústřední idea však za kapku pozornosti rozhodně stojí.

02) Miláčku, zmenšil jsem děti

Mít doma geniálního vědce je otrava. Pokud máte štěstí, jde jenom o neurotika na způsob hrdinů Teorie velkého třesku. Pokud štěstí nemáte... šílenec se rozhodne experimentovat na vašem nábytku, mazlíčcích, na vás anebo vašich dětech. Stejně jako Rick Moranis z komediální klasiky Miláčku, zmenšil jsem děti, jehož potomstvo nedopatřením sáhne po tátově zmenšovátku a následně se musí prodírat džunglí v podobě miniaturních prostor svého vlastního bydliště.

01) Ant-Man

Bezpochyby nejlépe ale premisu zmenšeného hrdiny využil v poslední době Ant-Man. Nejenže se v něm ústřední pacholek rovnou stane superhrdinou, ale navíc může zmenšování (a poté i zvětšování) dirigovat dle své vůle. Jasně, fyziky Ant-Man moc nepobral, i když původní komiks popisuje, že zmenšené objekty mají stále svou hmotnost, film se takového nápadu moc nedrží. Ale to vůbec nevadí! Takhle zábavný biják se totiž Marvelu dlouho nepovedl (ok, s výjimkou třetího Thora...) a s gustem vyhlížíme Ant-Manovo pokračování. Už jste ostatně viděli jeho trailer? Pokud ne, tady ho máte!

Pidihajzlík začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný