5. září 2016 10:46

Nejpřeceňovanější herci současnosti? Vybrali jsme 10, kteří nás štvou nejvíc!

Ne, fakt nejsou tak dobří

Schválně si spočítejte, kolik hodin už jste v životě strávili diskutováním s přáteli na téma vašich oblíbených filmů nebo herců. A kolikrát s vámi někteří z nich nesouhlasili, nebo naopak kolikrát jste vy nesouhlasili s jejich výběrem. Jo, subjektivní pocity k filmům prostě patří, a stejně tak se vážou i k hercům, o kterých dnes bude řeč. Zatímco někteří z nich – námi oblíbení – končí pravidelně přehlíženi, jiní – ne tak dobří – sklízí roky úspěch, aniž by si to podle nás třeba zase tolik zasloužili. Tenhle článek bude přesně o nich.

10) Anne Hathaway

Anne Hathaway je jediná, u které nás její neustálé přeceňování trochu mrzí. Abyste chápali, máme ji rádi, je talentovaná, sympatická a má kouzelný úsměv. Jenomže Hollywood ji pokaždé staví do pozice, ve které prostě musí zářit. Musí být ta hvězda. A to nám vadí, protože Anne je mnohem lepší, když není tolik vidět. Když má prostor překvapit. Z toho důvodu desáté místo.

9) Chris Hemsworth

Proti Chrisovi toho vlastně ani tolik nemáme. V podstatě jen to, že není příliš dobrý herec. Jasně, Thora utáhne bez problému, a když se pro něj napíše role závodníka Formule 1, tak je taky super. Ale Hollywood se z něj stále snaží udělat velkou akční hvězdu nebo, v horším případě, herce do dramatických poloh. A to on prostě nezvládá.

8) Mark Walhberg

Mark je na tom podobně jako Hemsworth. Na první pohled celkem sympaťák, kterému překvapivě sednou především komediální role. Jakmile má ale stát v popředí nějakého akčního blockbusteru nebo to na nás zkusí svým „herectvím“, je to problém. A doteď se z něj nikdo nepoučil.

7) Dwayne Johnson

Co dělá Dwayne „The Rock“ Johnson na tomhle seznamu, ptáte se? Inu, u něj se spíše jedná o tzv. pocit přehlcení. Je zkrátka všude. Má vlastní seriál na HBO, stal se tváří série Rychle a zběsile a do toho točí ještě plno dalších věcí, ve kterých většinou dělá jedno a to samé. Chápeme, je velký, silný, má jeden dobrý výraz a to zkrátka stačí. Teda někomu asi jo, nám bohužel fakt ne.

6) Sandra Bullock

Před dvaceti lety byla Sandra sympatická mladá herečka, na jejíž kariéru jsme se docela i těšili. Jenže pak se stalo… no, my vlastně ani nevíme, co přesně se stalo. Víme jen to, že herečka začala brát pochybné role, ve kterých nikoho moc nezajímá, dlouho let pak pro jistotu nebyla vůbec vidět a teď má z ničeho nic na kontě oscarový film a nabídky se jí opět hrnou. Proč? Známe plno lepších, sympatičtějších hereček, které se na fanoušky uprostřed svých kariér nevykašlaly. Tak proč Sandra?

5) Benedict Cumberbatch

Jako Sherlock byl Cumberbatch objevem, který bylo nutno vidět. Jenže, jak moc za to mohl samotný herec a jak moc mu pomohla ona slavná role? Jasné je pouze jedno a to, že od Sherlocka jsme s Benedictem ještě neviděli žádný skutečně skvělý film, ve kterém by podal výkon hodný jeho renomé. Celkem zvláštní, ne?

4) Natalie Portman

S Natalií je to těžké. Jakmile vás naštve něčí výkon z Hvězdných válek, je dost těžké mu to v budoucnu ještě někdy prominout. V Thorovi se také příliš nepředvedla, a tak existuje jenom pár menších rolí, o kterých lze vlastně říct, že nás úplně nezklamala. Ale nadšení? Sláva? Kdepak.

3) Jennifer Lawrence

„JLaw“, jak se herečce přezdívá, začínala docela sympaticky. Její role v Hunger Games ji možná až příliš vystřelila a následný Oscar pak pro jistotu zcela pohřbil veškeré další sympatie, které bychom k herečce kdy mohli chovat. Talent má, ale určitě nepatří mezi nejlepší a v žádném případě s ní nepotřebujeme vidět každý druhý film. Vzbuď se, Hollywoode!

2) Johnny Depp

Hvězda Pirátů z Karibiku, Johnny Depp, by ve skutečnosti vůbec nemusel být v našem žebříčku takhle vysoko. On ale asi chce. Jinak si totiž nedovedeme vysvětlit, proč se neustále váže k rolím, ve kterých se musí hloupě pitvořit, nosit tunu make-upu a divně pískat. Poprvé to bylo fajn, podruhé se to dá ještě chápat, ale když ho vidíte asi podvacáté hrát to samé, ta nechuť vás zkrátka pohltí. Naše rada: dát si na pět let pauzu a pak se vrátit. Třeba do té doby zapomeneme.

1) Eddie Redmayne

Ne, ne, ne. Dokud byl Redmayne jen neviditelný, nesympatický a škaredý kluk, bylo to v pořádku. Pak ale z nepochopitelného důvodu vyhrál Oscara a od té doby máme pocit, jako by o něj usiloval pořád. Každou rolí, každým dalším extrémem. Nebaví nás to a upřímně se teď docela bojíme o Fantastická zvířata. Snad nás poprvé v životě překvapí.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný