17. února 2020 00:30

5 nejodvážnějších filmových prezidentů: Kteří by si poradili i přímo v akci?

Pohlaváři, kteří si (většinou) vystačí bez ochranky!

Ve čtvrtečním cooltovní movie Akční komando opět půjde do tuhého. Michael Dudikoff se tentokrát bude muset dostat na palubu letadla, na němž teroristé zadržují amerického viceprezidenta i nebezpečnou chemickou látku. Akce začíná již tradičně ve 22.25, a i když Michaelovi samozřejmě budeme fandit, pravdou je, že kdyby byl na palubě přímo prezident – optimálně některý, jehož jsme si oblíbili v jiném fiktivním filmu –, možná by Dudikoffova snaha byla zcela zbytečná. Mrkli jsme na šest z nich – některé dost drsné, jiné o něco méně.

James Marshall

Film: Air Force One

Strana: demokrati

Ten nejsilnější možný kalibr jsme museli vytáhnout hned na úvod – kdo jiný je totiž nejlepším možným prezidentem než alter ego Harrisona Forda? I když je premisa Air Force One tak trochu padlá na hlavu, Fordův taťkovský akční hrdina, který ale za film zastřelí jen několik padouchů (a pokaždé je při tom správně “McClaneovsky” zmatený a upocený), prodává i ten nejmarnější děj tak dobře, že si Air Force One udržuje svoji vysokou laťku dodnes.

Tom Beck

Film: Drtivý dopad

Strana: neznámá

Prezident Beck toho v Drtivém dopadu nenamluví o moc víc než jeho konkurent z podobného Armageddonu. Je tu vlastně jen kvůli tomu, aby divákovi naservíroval hustokrutý projev a ve scénách z Bílého domu působil náležitě dramaticky. Film přesto zpopularizoval koncept černého prezidenta, a i když v něm Freemanovi nešlo přímo o krk, z filmů jako Wanted víme, že při akci umí kmitat solidně. I kdyby nám tak prezident Beck dal jen druhé zmíněné, rozhodně by šlo o významný přínos lidstvu!

"Bill Mitchell"

Film: Dave

Strana: neznámá

Tenhle příběh jsme v různé variaci viděli už mnohokrát a komedie Dave vůbec nezastírá, že má originalitu přinejmenším v paži: titulní Dave je pouze dvojník prezidenta Billa Mitchella, který za něj po aférce a zranění dočasně zaskakuje. Jak lze tušit, prezident nakonec natáhne bačkory a klaďas Dave u moci zůstane skoro napořád – tedy než si to rozmyslí a nafinguje i svou smrt! K něčemu takovému je rozhodně potřeba trocha odvahy. A my se ptáme: Jakou lepší oslavu než příběh o nástupu nikým nevoleného muže k absolutní moci by si demokratický institut prezidenta mohl přát?

Thomas J. Whitmore

Film: Den nezávislosti

Strana: republikáni

Je úplně jedno, jestli byl Tom Whitmore před invazí mimozemšťanů nejhorším americkým prezidentem za posledních 200 let. Je totiž nad slunce jasné, že byste chlápka, který během mimozemské invaze zachová chladnou hlavu a na samém konci jako Aragorn letí na chvostu protiútoku (nakopávajíc emzáky do všech tří zadků!), okamžitě volili!

James Dale

Film: Mars útočí!

Strana: neznámá (ale tipujeme demokrata)

Definitivní poctu ale musíme sklonit až prezidentu Daleovi, který navzdory neochvějným důkazům i válečným štváčům mezi svými poradci zůstal až do trpkého konce neochvějným pionýrem míru. Americký prezident v satiře Mars útočí! je navíc asi jedinou rolí, v níž Jack Nicholson opravdu působí jako ztělesnění Satana. A to je, svým způsobem, taktéž nečekaný úspěch!

Akční komando začíná na Prima COOL ve čtvrtek ve 22.25.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný