30. prosince 2020 14:30

Nejočekávanější filmy roku 2021: Velké návraty Top Gunu a Matrixu jsou jen začátek

Letos toho v kinech bohužel moc nebylo, příští rok by nám to ale měl bohatě vynahradit. Na své si přijdou hlavně fanoušci sci-fi, komiksových filmů a... Toma Cruise!

Filmoví fanoušci mají už řadu měsíců jedinou otázku: Kdy se globální situace zlepší natolik, aby zase šlo normálně chodit do kina? Letošek se bohužel nesl ve znamení zavřených kinosálů a odsunutých premiér, musíme tedy doufat, že to příští rok bude výrazně lepší.

Předpokládejme teď na chvíli, že se za pár měsíců všechno vrátí alespoň na dohled běžnému provozu. V takovém případě by Hollywood opět začal sypat z rukávu filmy, jež si opravdu zaslouží velké plátno a přítomnost popcornu. O čem přesně je řeč? Vybrali jsme pro vás hned desítku bijáků, na které se prostě nejde netěšit!

Kingsman: První mise

Premiéra: 11. března 2021

Po dvou dílech Kingsmanů už se chystá třetí, ještě před ním ale Matthew Vaughn natočil prequel, v němž se podíváme na začátky téhle špiónské organizace. V kostce to znamená výlet do první světové války, kde bude Ralph Fiennes šermovat deštníkem a testovat nový vynález jménem padák, čemuž se jen těžko říká ne.

Není čas zemřít

Premiéra: 1. dubna 2021

Poslední bondovka s Danielem Craigem si hodně věřila s přesunem na letošní podzim, nakonec ale musela utéct až na příští duben. Na střet agenta 007 s tajemným teroristou Safinem (oscarový Rami "Freddie Mercury" Malek) se však vyplatí počkat, a to hlavně kvůli režírujícímu Carymu Fukunagovi, jenž má za sebou první sérii Temného případu.

Black Widow

Premiéra: 6. května 2021

Co dělala Black Widow mezi trojkou Kapitána Ameriky a trojkou Avengers? Přesně na tohle nám odpoví její sólovka, v níž se Natasha Romanoff utká s nepočitatelným Taskmasterem. Padouch, jenž dokáže zkopírovat bojový styl libovolného superhrdiny, by měl být slušnou výzvou. A navíc stále nevíme, kdo se vlastně skrývá pod jeho maskou...

Rychle a zběsile 9

Premiéra: 27. května 2021

O čem bude devátý díl Rychle a zběsile? No přece... o rodině! Domu Torettovi půjde po krku jeho ztracený bratr s tváří Johna Ceny, to všechno pod dohledem Justina Lina, jenž má na svědomí Rychle a zběsile 3-6. Bude to velkolepé, bude to hlasité, bude to strašně nesmyslné. Snad to ale zase bude epická akční jízda, v níž mimochodem nějak ožije Han!

Top Gun: Maverick

Premiéra: 8. července 2021

Na dvojku Top Gunu se čeká už 34 let, takže je rok navíc úplně v klidu. Důležité je, že se za knipl vrací Tom Cruise, jenž opět dohlédl na to, aby bylo všechno létání co nejopravdovější. Víme něco o ději? Ani moc ne. Maverick se ale bude muset popasovat se synem svého zesnulého parťáka Goose a vrací se Val Kilmer jako Iceman, takže by o nostalgii neměla být nouze.

The Suicide Squad

Premiéra: 5. srpna 2021

Harley Quinn se letos vrátila do akce v Birds of Prey a příští rok udělá to samé v pokračování Sebevražedného oddílu. V čem bude zásadní rozdíl? Pravděpodobně v uchopení, The Suicide Squad totiž bude drsný válečný film, na němž se totálně vyblbne James Gunn, režisér obou dílů Strážců Galaxie. Pokud jste viděli jeho superhrdinský úlet Super, dobře víte, že nás čekají jatka!

Duna

Premiéra: 30. září 2021

Zdaleka nejepičtějším filmem letošního roku měla být Duna, nová adaptace slavného románu Franka Herberta. Boj o magické koření na planetě Arakis, jenž svádí rody Atreidů a Harkonnenů, je dalším sci-fi zářezem od Denise Villeneuvea. Režisér Příchozích a Blade Runnera 2049 přitom rozumně natočil jen půlku knihy, tak doufejme, že se v kinech vydělá na nezbytné pokračování.

Mission: Impossible 7

Premiéra: 18. listopadu 2021

Jestli jste měli pocit, že šestka Mission: Impossible už prostě nejde nijak překonat... Tom Cruise s vámi rozhodně nesouhlasí. Právě totiž dává dohromady ještě adrenalinovější sedmičku (nemluvě o tom, že se rovnou chystá i osmička...), v níž mu bude dělat společnost hlavně Hayley Atwell aka Peggy Carter z Kapitána Ameriky. Očividně nás znovu čekají velké věci!

Spider-Man 3

Premiéra: 12. prosince 2021

Největším hollywoodským trendem příštích let bude rozšíření filmových vesmírů do filmových mnohovesmírů, v nichž se bude potkávat vícero verzí stejného hrdiny. Co bude první vlaštovkou? Správně, třetí díl nové spider-manovské série, v němž se po boku Toma Hollanda objeví předchozí "pavoučí muži" Tobey Maguire a Andrew Garfield. Očekávání nejsou zrovna nízká...

Matrix 4

Premiéra: 23. prosince 2021

Ano, po dlouhých 18 letech se vrátí do akce Neo a Trinity! Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss budou znovu zachraňovat lidstvo, tím však informace o čtyřce Matrixu víceméně končí. Logicky by nemělo jít o reboot, ale o nějakou formu klasického pokračování, v němž se stroje pokusí vrátit úder. Na detaily si však musíme počkat do prvního traileru, který snad dorazí v nejbližších měsících.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný