12. prosince 2022 00:10

7 nejlepších videoherních zabijáků: Od Hitmana k Eziovi z Assassin's Creed

Kteří videoherní zabijáci by vás odpravili nejefektivněji?

V sobotu večer dorazí na COOL samotný Hitman. Timothy Olyphant (Strážce pořádku) se v téhle akční řežbě představí jako plešatý nájemný zabiják, který se proslavil ve stejnojmenné herní sérii. Jeho Agent 47 není jediným vidoeherním hrdlořezem – srovnali jsme ho s dalšími kolegy z branže!

07) Corvo (Dishonored)

Na nejnižší příčce čeká zabiják, kterého nejspíš zná většina z vás – Corvo ze série Dishonored je totiž díky oběma svým hrám velmi populárním řezníkem. Na tenhle žebříček ale... zabíjí až příliš? Dishonored mělo vždycky blíž k příběhu o pomstě, v němž se na nějakou tu mrtvolu nehledí, než ke hře o tichých zabijácích. A právě kvůli tomu, že je Corvo tak trochu slon v porcelánu, se neprosekal o něco výš.

06) KAEDE Smith (killer7)

Nemůžeme však řešit jen postavy, které jsou známé – bereme i ty, které jsou zajímavé! Spoře oděná Kaede je pozoruhodná, ale ani zbytek ansámblu killer7, staré konzolové střílečky z roku 2005, není bez zajímavosti. Ačkoliv se opět nacházíme spíše na jatkovité straně zabijáků, kladné body si Kaede vysloužila za roli v typicky japonsky ujetém příběhu, v němž se mimo jiné ukáže, že je většina hrdinů jen různými osobnostmi hlavního protagonisty…

05) HK-47 (Star Wars: Knights of the Old Republic)

Jedním ze zabijáků, kteří mířili na naši srdeční komoru velmi úspěšně, je i starý dobrý HK-47 z KOTORů. Jde o dost možná nejoblíbenějšího herního robota světa Star Wars – na rozdíl od většiny jiných droidů, kteří slouží lidem se stoickou oddaností, je totiž HK-47 vrahounem s osobností podobnou Benderovi z Futuramy. To z něj dělá nejen netypickou postavu svého světa, ale i oblíbený zdroj hlášek, které si z jedné předaleké galaxie pamatujeme!

04) Thane (Mass Effect)

Čistě co do efektu coolovosti ale musíme bramborovou pozici dopřát jeho „pokrevnímu následovníkovi“ ze série Mass Effect (potažmo ze druhého a třetího dílu). Thane je ztělesněním tichého zabijáka – tedy to platí pro animace –, ve hře samotné je to střelec jako každý druhý. Mezi ostatními zabijáky kolem, kteří jsou buď šílení, nebo skoro nemají osobnost, je ale Thane lyrickým básníkem, pro něhož je zabíjení politováníhodná práce, která má svou vlastní filozofii a která – jako všechny příběhy života – nutně skončí tragicky. Mezi všemi okolo je Thane tím zabijákem, s nímž bychom nejraději ztroskotali na pustém ostrově.

03) Altair (Assassin's Creed)

Sérii Assassin’s Creed jsme se v našem seznamu nemohli vyhnout. Vlastně lze říct, že bychom mohli celý seznam udělat jen z protagonistů různých dílů téhle značky! Pokud má ale zbýt i na jiná jména, musíme se omezit jen na limitovaný počet zástupců – a bylo by trestuhodné, kdyby mezi nimi chyběl ten, který stál na počátku celé ságy a pomohl definovat Assassin’s Creed do budoucna, čili náš velký brach Altair Ibn-La'Ahad.

02) Ezio (Assassin's Creed II)

Ještě jednoho assassina si však nemůžeme odpustit! Pokud byl Altair základním kamenem ságy, Ezio se stal důvodem, proč jsme si ji doopravdy zamilovali. Prostořeký italský floutek vnesl do série charisma, které sérii (spolu s vypucovanějšími mechanikami) vydláždilo cestu vstříc budoucnosti. Pravda, asasíni téhle značky nikdy nebyli jen na zabíjení potichu. Dokud se ale umějí pochlubit efektními řežbami, jsem ochotni jim to prominout.

01) Agent 47 (Hitman)

Ani Agent 47 samozřejmě častokrát nešel pro jatka daleko – série Hitman však krom akčního rozměru nabízí i skutečnou možnost extrémně tichých vražd, neustálé přeměny obleků, hledání alternativních cestiček k cílům a další poněkud tichošlápkovější možnosti. Agent 47 je v tomto ohledu dokonalým symbolem chladného maniaka, který si dovede najít cestu ke komukoliv, koho si zamane odstranit. A tak to má být!

Filmový Hitman začíná na Prima COOL v neděli ve 22:20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný