1. července 2022 17:00

7 nejlepších sci-fi seriálů všech dob: Od Hvězdné brány k Battlestar Galactice

Myslíte si, že máte nejlepší sci-fi seriály všech dob dávno nakoukané? Je možné, že jste některý z nich přehlédli – a měli byste to napravit.

Každý má své oblíbené sci-fi, ale jak mezi sebou seřadit ty nejlepší? Pokusili jsme se o tento sisyfovský výkon s ohledem jak na kvalitu, tak i relevanci pro dnešní diváctvo.

07) Hvězdná brána

Hned na úvod musíme pořešit jedno z těch nejvýznamnějších jmen. Hvězdná brána představuje pro mnohé z nás dětství a toužebně vyhlížíme možný čtvrtý seriál – ale, ruku na srdce, navzdory všem kladům má tenhle seroš i pár slabších míst, která mu brání ve vystoupání na vyšší pozici.

06) Firefly

Především co do práce s postavami se tak o příčku výše umístila famózní jednohubka jménem Firefly. Možná, že kdyby se Firefly dočkalo dalších řad, bylo by na tom hůře – anebo lépe. Ale, žel televizním bohům, můžeme o tom jen spekulovat…

05) Hranice nemožného

Ne každá sci-fi se musí nutně odehrávat kdesi v kosmických dálavách. Za všechny přízemnější (i příZemější) dílka se na našem žebříčku abnormálně vysoko umístila technologická Hranice nemožného. Sympatické postavy, děj nebojící se rebootovat sám sebe a hrdinové, kteří se umí dostat pod kůži... co chtít víc?

04) Star Trek: Hluboký vesmír devět

Vesmírné války jsou ale přece jen hlavním gró žánru – a málokterý seriál dovedl naservírovat brutální kosmoválku tak dobře jako opomíjený Hluboký vesmír devět, jenž však zároveň není tak depresivní, abyste po dokoukání měli chuť skočit z mostu.

03) Futurama

Na bronzové příčce uděláme otočku do trochu jiných vod, Futurama si však zaslouží speciální cenu. Tihle „sci-fi Simpsonovi“ několikrát zahynuli, ale vždy zvládli povstat z hrobu – a zvýšit při tom jak laťku humoru, tak i naservírovat novou dekonstrukci té či oné slavné zápletky. Už aby tu byl další velký comeback!

02) Expanze

Na poli seriálů na pokračování, které dovedou jak servírovat duchaplné hrdin(k)y, tak vyčarovat famózní dějový maraton, musíme stříbrem ocenit famózní Expanze. Kvazirealistické vykreslení budoucnosti Sluneční soustavy má právem přezdívku „vesmírná Hra o trůny“, tentokrát však s koncem, který zvládl naplnit vysoká očekávání.

01) Battlestar Galactica

Když se však řekne „nejlepší moderní sci-fi“, na mysli probleskne jediná loď – muzejní kousek jménem Battlestar Galactica, který je tuhý jako skopové a jehož posádka dovede nakopat plechové zadky Cylonů i po jaderném holokaustu. BSG se právem stala etalonem kvality a změnila pojetí seriálové vesmírné opery na věky věků!

Zdroj: Autorský článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný