9. srpna 2021 00:08

5 nejlepších přeobsazení slavných postav: Od Jokera k Hulkovi

Když dva hrají totéž, není to nutně totéž...

Sága X-Men se v neděli večer vrátí na svůj počátek. Na Prima COOL totiž začne X-Men: První třída – film, v němž si Michael Fassbender a James McAvoy zahráli mladší já Magneta a Profesora X, jež do té doby ztvárňovali Ian McKellen a Patrick Stewart. Z podobného „přeobsazení“ mnohdy čouhá problém – občas se také náramně vydaří!

05) Katie Holmes ►Maggie Gyllenhal

Dokonalým příkladem budiž změna Batmanovy vysněné děvčice mezi Batman začíná a Temným rytířem. Prakticky každá recenze jedničky si stěžovala, že Christian Bale nemá s Katie Holmes pražádnou chemii. Důvodem může být skutečnost, že se Christian Bale nejvíc mazlí jenom s katanami, sekerami a kulomety, to však na skutečnosti nic nemění. Faktem je, že ani s Maggie neměl o moc lepší chemii – jenže Maggie Gyllenhal je sama o sobě o řád lepší herečkou, a navíc mohla pracovat s osudovostí své postavy v Temném rytíři, což se na výsledku podepsalo mnohem lepším dojmem.

04) Alec Baldwin ►Harrison Ford

Podobně se mezi Honem na ponorku a Vysokou hrou patriotů změnil i představitel Jacka Ryana. Původní hezoun a akční hrdina s tváří Aleca Baldwina se proměnil na šedivějšího a unavenějšího Harrisona Forda – což je dokonalá volba do role někoho, jenž se sice umí v poli ohánět, ale živí se primárně jako analytik. Alec Baldwin sám o sobě není špatnou volbou, jeho Ryan však postrádal ironický um Harrisona Forda. Kde Baldwin umí sehrát buď seriózní patos anebo karikaturu, Ford představil mnohem civilnější podobu a jeho ryanovské filmy tak dodnes působí o dost lepším dojmem.

03) Edward Norton ► Mark Ruffalo

Někdy dojde na změnu z nutnosti. Možná si to už nepamatujete, ale původní tváří Hulka v marvelovském universu byl právě Edward Norton. Když si však údajně řekl o příliš velký honorář do dalších filmů, studio se nebálo jej přeobsadit. Mark Ruffalo měl co dělat, aby v Avengers doktora Bannera uvedl jako někoho, koho důvěrně známe, jenom ne pod tímto obličejem – nakonec byl však jedním z nejlepších překvapení filmu a role se jako klíště drží dodnes!

02) Kurt Russell ► Richard Dean Anderson

Poměrně povedeným přeobsazením byl i RDA v roli plukovníka O’Neilla. Opět šlo však spíše o změnu danou jiným typem hrdiny. Kurtův O’Neil (jedno L!) seděl do role zpočátku poněkud nesympatického vojáka, který komanduje všechny kolem sebe. Teprve na konci filmu mohl prokázat trochu více charismatu. O’Neill v seriálu však musel být sympatičtější – jinak by si ho diváci nechtěli naladit každý týden znovu. RDA se tohoto zhostil skrze ironické průpovídky tak dobře, že se z něj nakonec stal jakýsi Homer Simpson Hvězdné brány.

01) Jack Nicholson ► Heath Ledger

Vítěz ale může být jen jeden a samozřejmě to je nepřekonatelný Heath Ledger v roli Jokera. Od roku 1989 se žilo v tom, že Jacka Nicholsona nikdy nikdo nepřekoná. Pak ale přišel mladý talentovaný Australan, který pod vedením Christophera Nolana stvořil možná nejikoničtějšího padoucha 21. století. Jokera si člověk prostě oblíbí, i když je to nevypočitatelný sadistický magor. A jestli tohle není výkon hodný (zaslouženého) Oscara, tak už vážně nevíme!

X-Men: První třída začíná na Prima COOL v neděli ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný