19. prosince 2022 00:08

5 nejlepších akčních komedií, které jsou strašně nedoceněné

Napravujeme historické křivdy!

John McClane se na COOL v neděli večer vrhne už do třetí Smrtonosné pasti. Ačkoliv film stojí ve stínu revoluční jedničky a bombastické dvojky, je to tak dle nás neprávem. Smrtonosná past 3 se totiž řadí mezi strašně nedoceněné akční flákoty. Které? Tyhle!

05) Útěk z MS-1

Orbitální vězení? Ano. Vzpoura vězňů? Ale jistě! Akční pořízek s rebelanstkými manýry? Nic jiného jsme nečekali. A k tomu je tu prezidentovat dcerka, která je ve špatnou dobu na špatném místě. Útěk z MS-1 přímo čpí těmi správnými pachy kultovního béčka, které by v 80. letech všichni sjížděli na videokazetách až do zemdlení. Bohužel, film vyšel před pár lety a kritici i fanoušci tak k jeho... nedokonalostem byli poněkud méně shovívaví.

04) Demolition Man

Mohlo by se zdát, že Demolition Man není nedoceněný, ale opak je pravdou – když se řekne „nejlepší akční film Sylvestera Stallona“, spíše než na tuhle dystopickou srandu si vzpomenete na Ramba. I Sandra Bullock má na triku větší akční jízdu – a to doslova, jde totiž o Nebezpečnou rychlost. Tenhle podvratně chytrý film však do akčního hávu balí nejen nesmrtelné vtipy (tři mušličky nám dodnes nedávají spát), ale i inteligentní polemiku o akčním žánru a lidstvu vůbec!

03) Krycí jméno UNCLE

Před pár lety sice v kinech letěl především Kingsman ruku v ruce se Spectre, nejlepší bondovce ze všech však byla v té době věnována nejmenší pozornost. Krycí jméno UNCLE, kde musí Henry „Muž z oceli“ Cavill z CIA spolupracovat na vrcholu studené války se sovětským superagentem Armie Hammerem, je totiž natočena s obrovskou lehkostí a zároveň překvapivostí. Díky tomu jedním dechem emuluje nadsázku prapůvodních bondovek, ale zároveň dovede potěšit i moderní diváky. Tedy – pokud na film dojdou.

02) Tři králové

Válka v Iráku byla nějakých deset let nazpět pro Ameriku velkým bolehlavem. Přirozeně se jej chopili i filmaři, když začali točit nejrůznější filmy reflektující děsy mezopotamské pouště. O to paradoxnější je, že nejlepší film podobného druhu vznikl ještě před samotnou invazí do Iráku. Tři králové byli svou zápletkou, atmosférou i obsazením v podstatě výsledkem zkřížení Dannyho parťáků a Call of Duty 4: Modern Warfare a pokoukání na ně bylo zrovna tak zábavné!

01) Smrtonosná past 3

John byl vždycky tak trochu podivný vlk samotář – zatímco většina akčních komedií (Smrtonosná zbraň) vstříc akci pošle duo opozitních postav, John zápolil v jedničce i dvojce na první pohled osamocen. Na pohled druhý však film právě proto často ukazoval záporáky, John trpěl samomluvou a v jisté fázi děje, aby divák snad neusnul, mu v klíně raději přistála vysílačka. Třetí díl opustil samotářský styl, když mu dal jako kolegu Samuela L. Jacksona. Pro mnohé tím přišel o étos jedničky. Dle nás však právě trojka vykročila vstříc zajímavým změnám, aniž by šlo o videoherní šílenost ve stylu Smrtonosné pasti 4 nebo 5.

Smrtonosná past 3 začíná na Prima COOL v neděli ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný