20. června 2023 15:20

5 nejlepších krimikomedií, které vám okamžitě zvednou náladu

Bouchačky a vtipy by teoreticky neměly jít dohromady, ale... když se to dobře udělá, tak jdou!

Řada filmařů se pokusila smíchat dohromady krimi a komedii, ale jen některým se to podařilo skutečně na výbornou. Připomeňte si největší matadory krimikomedií pod sluncem.

21 Jump Street

V době úspěšné na neomalené remaky nabídl 21 Jump Street víc než jen znovuvyužití původní značky. Biják kombinuje prvky televizního seriálu 21 Jump Street i soudobé trendy remaků a hlavně premisu „policistů v přestrojení za středoškoláky“ nebere příliš vážně, takže nabízí svěží a zábavný příběh.

Bláznivá střela

Svého druhu není Bláznivá střela žádný malý pojem – její parodie na kriminálky je však stejně relevantní dnes jako v době své premiéry. Koncept detektivky, v níž je hlavní vyšetřovatel totální nekňuba, funguje totiž stále – a platí to paradoxně tím víc, čím víc soudobých seriálů patří právě mezi policejní vyšetřovačky.

Jednotka příliš rychlého nasazení

Jedním ze způsobů, jak parodii na kriminálky dodat svěží vítr, je využití britských komediálních jistot. Jednotka příliš rychlého nasazení vsadila na osvědčenou dvojici Simon Pegg a Nick Fros a nikoliv neprávem je výsledný biják i dnes zdrojem mnoha legendárních memů.

Podfu(c)k

Říká vám něco Podfu(c)k? Předtím, než Guy Ritchie začal točit všemožné Sherlocky Holmesy a Krále Artuše, se etabloval dvěma stylově překomplikovanými gangsterkami: Sbal prachy a vypadni a Podfu(c)kem. Druhý pán na holení je mezi nimi o něco chillovější podívanou, která díky kvůli svému zasazení mezi ostrovní gangstery nezestárla ani o den.

Poslední skaut

Tahle akční záležitosti to po své premiéře neměla vůbec lehké – jedná se koneckonců o variaci na tehdy nekonečné akční drsňárny. Poslední skaut je však mezi nimi ještě o dost lehčí a cyničtější verzí, díky čemuž si nakonec právem vysloužil kultovní status – a i nyní umí jeho legendární hlášky ideálně namotivovat před každou velkou zkouškou!

Zdroj: Autorský text

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný