8. června 2017 11:20

Nejlepší horor roku je tady?! Přečtěte si první české reakce na novou Mumii!

Budete se pořádně bát?

Původní Mumii z roku 1932 asi neznáte, o remakeu z roku 1999 jste ale nejspíš slyšeli. Svět se tehdy zabouchnul do akční komedie s Brendanem Fraserem, v níž se naháněl mocný Imhotep, no a teď přišel čas na další předělávku. V nejnovější Mumii si zahrál Tom Cruise, jenž omylem probudí egyptskou princeznu Ahmanet. A protože to má být začátek velkého filmového vesmíru (s Vlkodlakem, Neviditelným mužem, Frankensteinovým monstrem a tak), možná vás bude zajímat, jak to celé dopadlo.

Karel Ryška / Prima COOL

Tom Cruise si svoje filmy hlídá a Mumie není výjimkou. Poslední díly Mission: Impossible se sice povedly víc, i tady ale dostanete svižnou akční jízdu, v níž se seká jeden kaskadérský kousek vedle druhého. Cruiseův vykradač hrobů tu hlavně utíká před (povedenými!) digitálními nemrtvými a snaží se odolat svůdné zafačované krasavici. Což na jednu stranu není epická žádná blockbusterová hitparáda, na druhou stranu ale potěší, že se Mumie nehrne do míst, kde by jí to nemuselo slušet. Pokud máte chuť na klasické hororové dobrodružství, neměli byste z kina odcházet zklamaní. Leccos tu totiž možná skřípe (hlavně humor a větší triky), Cruise ale i přesto jede na 120% a prostě mu nejde nefandit.

Hodnocení: 7/10

Petr Cífka / Prima COOL

Jedna z těch lepších popcornovek letošního roku. Má svoje mouchy - třeba uspěchaný děj a podivné zákruty v příběhu, které nedávají vždycky smysl - ale v trailerech vyznívala nová Mumie tuctověji a zbytečněji. Tady dostáváme novou, temnější a syrovější verzi dobrodružné jízdy, ve které zlá egyptská potvora zase jednou dusí Londýn. Tom Cruise ji táhne parádním způsobem, ten chlápek snad nestárne a užívá si i tuhle rozporuplnou postavu s nečekaným osudem. Hlavně díky němu si můžete novou Mumii užít jako lehkou letní zábavu s trochou vtipu, trochou strašení, trochou opravdu efektních scén (pád letadla je nej!) a se spoustou digitálních potvor.

Hodnocení: 6/10

Jak Škoda / Odvážné palce

Nadvláda strojů nastane očividně tak, že stroje začnou točit filmy. Novou Mumií to začalo, protože generičtější a zaměnitelnější blockbuster jsme tu ještě letos neměli, a to počítám i páté Piráty. Tohle monstrum je šité vyloženě horkou jehlou a představuje nezajímavé univerzum, v němž si logika a jakékoliv nápady vzaly dovolenou. Takovouhle akci, humor i postavy fakt klidně může generovat nějaký program: na začátku v temném hrobě to ještě mělo esprit dobrodružství a smrtelného nebezpečí, v Londýně to ale najednou dostane fazónu zmateného tajtrdlíkování a budování něčeho, co vlastně vůbec nechci vidět. Pokud film s větou "Kéž bychom měli víc času", tak určitě Wonder Woman.

Hodnocení: 4/10

Vyrazíte na novou Mumii do kina, nebo vám nic neříká? Dejte vědět v komentářích!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný