1. února 2018 11:19

10 nejlepších únorových filmů na Prima COOL: Já, robot vs. Černočerná tma

V únoru na Prima COOL dorazí i Machete, SpongeBob nebo Skautův průvodce zombie Apokalypsou.

V pondělí nové díly Simpsonových a Teorie velkého třesku, v úterý topgearové speciály, ve středu 8. série Námořní vyšetřovací služby L. A. a od čtvrtka... kupa filmů! Zhruba takhle bude v únoru fungovat Prima COOL, a jak možná víte, v neděli po desáté večer si ještě dáváme drsnou tečku s Exorcistou a Vikingy.

Které celovečeráky by vám tenhle měsíc neměly uniknout? Není jich zrovna málo. A protože z některých máme ohromnou radost, tady máte přehled těch nejlepších!

Po krk v extázi

Na COOLu poběží: v sobotu 3. února ve 22.15

Matthew Vaughn je dnes známý jako režisér Kingsmanů a Daniel Craig jako James Bond, tihle dva ale kdysi spojili síly a byla z toho parádní gangsterka. Hlavním hrdinou Po krk v extázi je Craigův dodavatel kokainu, který se pokouší utéct ze špinavého byznysu. Jak ale správně tušíte, moc se mu to nedaří, a výsledkem je žánrový klenot, který potěší i fanoušky Sienny Miller a Toma Hardyho.

Master and Commander: Odvrácená strana světa

Na COOLu poběží: v neděli 4. února ve 20.00

Upřímně... lepší film než Master and Commander v únoru asi nedáváme. Námořnický epos Petera Weira šel do kin v roce 2003 a komerčně ho zničili Piráti z Karibiku, načež mu třetí Pán prstenů vyfouknul všechny Oscary. Výprava britské lodi HMS Surprise za francouzským korábem Acheron tak zůstává "smolným projektem" se dvěma Oscary (za kameru a střih zvuku) a s osmi dalšími neproměněnými nominacemi. Tahle bezútěšná historie ale neznamená, že nejde o jeden z nejlepších dobrodružných filmů 21. století a že bychom Russella Crowea nechtěli vidět alespoň v pěti pokračováních!

Identita

Na COOLu poběží: v sobotu 10. února ve 22.15

Máte rádi zamotané a nevyzpytatelné thrillery? V tom případě vás bude zajímat Identita. Příběh skupiny lidí, kteří se nikdy neviděli a bouřka je nažene do stejného hotelu, začíná jako vcelku obyčejné drama. Pak se ale začnou kupit mrtvoly a s postupem času je čím dál tím jasnější, že se tu děje něco hodně nekalého. Co přesně? To můžete na COOLu zjistit už druhou únorovou sobotu!

Orel Deváté legie

Na COOLu poběží: v neděli 11. února ve 20.00

Channinga Tatuma už jste viděli jako striptéra, tajného agenta nebo poldu v přestrojení. Nic vás ale nepřipraví na jeho římského vojáka, který pátrá po zlatém symbolu ztracené Deváté legie. Jasně, Channingus Tatumus není druhý Maximus Decimus Meridius. Tuhle historickou řežbu ale s přehledem zvládá a možná vás překvapí, že tu šlape i akce, atmosféra a spousta dalších filmových "detailů".

Skautův průvodce zombie Apokalypsou

Na COOLu poběží: v sobotu 17. února ve 22.15

Tři nečekaně odvážní skauti, jedna sexy kočka s brokovnicí a kupa nemrtvých k likvidaci. Přesně tohle najdete ve Skautově průvodci zombie Apokalypsou a netřeba snad dodávat, že to je ideální mix na sobotní večer. V podání jiného režiséra z toho mohlo být existenciální drama s hlubokým přesahem. Christopher Landon ale raději natočil 93 minut čiré zombíkovské zábavy, po které budete okamžitě shánět plakát svůdné Sarah Dumont.

Já, robot

Na COOLu poběží: v neděli 18. února ve 20.00

A další veliká lahůdka! Akčních sci-fi s roboty už vzniklo habaděj, jen málokterá se však může měřit s Já, robot. Nářezová detektivka Alexe Proyase (Vrána) se točí kolem vraždy doktora Lanninga, zakladatele společnosti vyrábějící humanoidních roboty. Jednoduchý případ se ale rychle mění v zamotanou kauzu, již může rozplést jen chicagský detektiv s charismatem a tvrdou pravačkou Willa Smithe!

Machete

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 22. února ve 22.15

Když se u Grindhouseu Robeta Rodrigueze a Quentina Tarantina objevil falešný trailer na Macheteho, nikdo nevěřil, že by z něj mohl být opravdový film. Sám Rodriguez ale záhy ukázal, že je mexický zabiják nosnou postavou (už dokonce vzniklo pokračování!), a že se v podobném bijáku můžou realizovat i Robert De Niro, Lindsay Lohan nebo Jessica Alba. Nevěříte? Ověřte si to v druhé půlce února na COOLu!

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

Na COOLu poběží: v sobotu 24. února ve 20.00

SpongeBob se dočkal celovečeráku už v roce 2004, tehdy ale zůstal animovaný, takže to nebyla zas tak velká událost. Ta přišla až v roce 2015, když se žlutý hrdina podíval na velké plátno v "hrané" verzi, která zlákala Antonia Banderase do role zlotřilého piráta Hambivouse. Ano, SpongeBob tu dostal pořádně divokého záporáka. A solidní úlet je i celý film, jemuž samozřejmě vládne růžový inteligent Patrick!

Černočerná tma

Na COOLu poběží: v sobotu 24. února ve 22.15

Vin Diesel je hlavně Dominic Toretto z Rychle a zběsile, jeho druhou nejslavnější rolí je ale bezesporu Riddick. Vesmírný zabiják s černými brýlemi už se podíval do kin celkem třikrát. Většina lidí se však shodne na tom, že byla nejpovedenější jeho první štace, v níž se na opuštěné planetě pere s nebezpečnými mimozemšťany. Tyhle věčně hladové stvůry útočí (jak napovídá název) jen za černočerné tmy. Riddickovi to ale dvakrát nevadí, protože v ní vidí lépe než ve dne a nebojí se toho patřičně zneužít!

Liga výjimečných

Na COOLu poběží: v neděli 25. února ve 20.00

OK, únorová tečka řadu lidí potrápila. Za nás je ale Liga výjimečných snaživým akčním výplachem, který 15 let po premiéře možná vezmete na milost. Podobně jako u Van Helsinga se jedná o bezduchou fantasy řežbu, již táhne především charisma hlavního hrdiny (v tomto případě Seana Conneryho v jeho poslední roli). A přestože je zdrojová látka o několik tříd jinde, alespoň je tahle komiksovka jiná než kupa jejích uniformních žánrových konkurentů.

Snad vás z únorové nabídky něco zaujalo, těšíme se na viděnou u březnového výhledu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný