14. prosince 2022 12:30

10 nejlepších filmů roku 2022 podle filmových fanoušků: Špatně přijaté novinky jsou nečekaně vysoko

Největší filmová on-line komunita hlasovala o nejlepších filmech roku 2022. Jak to dopadlo?

Největší světová filmová databáze s nejvyšším počtem aktivních uživatelů vyhlásila TOP 10 nejlépe hodnocených filmů roku 2022. IMDb zvolila podobně jako mnoho ostatních termín, který neumožnil účast letošnímu poslednímu želízku v ohni, kterým je Avatar 2, takže ho v pořadí budete hledat marně.

Celkové skóre filmů se počítá poměrem jejich ratingu a zároveň počtu hlasů, aby se v pořadí neobjevily filmy, které sice mezi malou skupinou skalních fanoušků mohou být vnímány jako skvělé, ale další diváky už neoslovily.

Přesto někomu může přijít, že v celkovém algoritmu sehrál možná až moc velkou roli faktor popularity. Jinak si těžko vysvětlit, proč se do desítky dostaly i dost rozporuplně přijaté marvelovky jako Thor: Láska jako hrom nebo Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Průměrná akční výplachovka The Gray Man, která ani nešla do kin, tento pohled jen podporuje.

Jediným vyloženým překvapením je tak desáté místo zajímavě uchopeného hororu X od režiséra Ti Westa (V/H/S, Dům ďábla), který do hlavních rolí obsadil Miu Goth (Nymfomanka, Lék na život), Jennu Ortega (Wednesday) nebo rappera Kid Cudiho.

Filmy roku 2022 podle IMDb:

10. X 9. Smrt na Nilu 8. Všechno, všude, najednou 7. The Gray Man 6. Seveřan 5. Black Panther: Wakanda nechť žije 4. Top Gun Maverick 3. Thor: Láska jako hrom 2. Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství 1. The Batman

Zdroj:IMDb

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný