17. června 2019 06:31

7 nejlepších filmů s Brucem Willisem: Od Smrtonosné pasti k Pátému elementu

Který film Bruce Willise si pouštíme nejradši?

Opulentní sci-fi dobrodružství je zpět – v sobotu ve 20.00 na COOLu začíná slavný Pátý element režiséra Luca Bessona! New York ve 23. století se tu představí jako famózní futuristické místo, kde si jako létající taxikář vydělává na živobytí i někdejší elitní voják Korben Dallas. Osud tomu však chtěl, že mu do klína doslova spadne utíkající exotická mimozemšťanka Leeloo s tváří Milly Jovovich a alergií na zbytečně mnoho oděvu. A tak... musejí společně spasit Zemi před ničivou mimozemskou hrozbou! Akční, ironický i charismatický Bruce Willis je v Pátém elementu na vrcholu sil – jak si však film stojí ve srovnání s dalšími Bruceovými bijáky? Seřadili jsme ty nejlepší pro vaše potěšení!

07) Poslední skaut

Našli bychom i lepší Bruceovy filmy, minimálně by se slušelo zmínit velmi dobrou Smrtonosnou past 3 nebo Vyvoleného. Víte vy ale co? Poslední skaut si zaslouží zmínku už jen kvůli tomu, jak krystalicky čistá je zde Willisova ironie. Biják o sešlém akčním hrdinovi jakoby psal život sám a zdejší “motivační hlášky” jsou dodnes kultovní!

06) 12 opic

Bruceovi je určitě třeba přičíst k dobru jeho odvahu zkoušet různé žánry. První vlaštovkou odvážného typu bylo 12 opic, obskurní sci-fi o cestování časem, která disponovala delikátně šílenou atmosférou (jak je ostatně v režii Terryho Gilliama zvykem). Arnie nebo Sly samozřejmě také zkoušeli jiné žánry… V jejich případě z toho však často byly jen bolestivé podivnosti.

05) Armageddon

Můžeme se stokrát bičovat tím, že je Armageddon realistický asi jako Spongebob v kalhotách, ničemu to však nevadí! Spektákl Michaela Baye totiž disponuje tou správnou mírou přepísknutého patosu a v ústředním obsazení je Willis rozhodně někým, kdo celý biják lví měrou zvedá nahoru. Bylo jen logické, že Willisova postava na konci položila život za hříchy svého filmu...

04) Pátý element

Když se spojí Bruceova ironie a Bessonova fantazie, je z toho nejdivnější mainstreamem přijatá sci-fi minulé generace! Byť je tu znát, že Bruce hraje v každém filmu více méně identickou postavu (ne, že by nezvládal i jiné polohy, viz třeba Stav obležení), kulisy i děj jsou však dostatečně barvité, aby to vůbec nevadilo!

03) Pulp Fiction: Historky z podsvětí

I když je Bruce přítomný jenom cca ve třetině Pulp Fiction, jeho segment je bezesporu nejpopulárnější! Výběr zbraní, výběr hlášek i brutální řešení jeho… zajetí, to vše činí z boxerské povídky Pulp Fiction fascinující gangsterku fungující snad navěky. A když už nic jiného, právě tenhle film nás naučil rozlišovat mezi motorkou a chopperem!

02) Šestý smysl

Šokantně kvalitní byl svého času i Šestý smysl! Právě tenhle film může sloužit jako perfektní ukázka, že Willis umí i jinou postavu než hláškujícího drsného frajera. Po letech, pravda, Šestému smyslu leccos ubralo profláknutí finálního zvratu. Na faktu, že jde o brilantní klenot, se však nic nezměnilo.

01) Smrtonosná past

Na trůn však nelze posadit nic jiného než první Smrtonosnou past! Ultimátní vánoční film, dokonalá satira svého vlastního žánru i perfektní příklad prvního skutečně autentického akčního hrdiny z lidu patří mezi filmy, které lze sledovat pořád dokola. Skutečnost, že to byl ve filmovém světě skoro Bruceův debut (!), je pak vyloženě fascinující!

Pátý element začíná na Prima COOL již v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný