11. listopadu 2019 04:19

Od Katniss k Harrymu Potterovi: 5 nejlepších filmových hrdinů do 18 let

Nejodvážnější mlíčňáci pod sluncem!

Tři roky uběhly jako voda a Percy Jackson se vrací. Tentokrát bude na Prima COOL muset v neděli ve 20.00 zápolit s celým mořem nestvůr v Bermudském trojúhelníku, jeho tajemství je totiž ve filmu odhaleno jako pohřebiště Kronose, antického Titána, jehož se kdosi snaží znovu probudit. Je jenom škoda, že Percy nemůže zavolat na pomoc jiného mladistvého hrdinu, svět fikce je totiž vyvolených pod 18 let docela plný!

Harry Potter

Film: Harry Potter a _________

Sada starých kouzel ruku v ruce s delikátním britským přízvukem by totiž rozhodně přišla vhod! Harry je snad nejslavnější moderní dětský (později dospívající) geroj, jenž inspiroval celou jednu generaci dětí... k depresi poté, co jim nikdy sova nepřinesla jejich vlastní pozvánku do čarodějné školy!

Hit-Girl

Film: Kick-Ass

Samozřejmě, pokud potřebujete namísto čar a kouzel raději sáhnout po pořádném kvéru, výhodnější by bylo povolat Hit-Girl. Maniakální holčička vytrénovaná svým šíleným papínkem k extrarychlé a extraefektivní eliminaci zlosynů je možná navždycky narušená. Občas však hrdinové právě takové spojence potřebují!

Ender Wiggin

Film: Enderova hra

Občas potřebujete nejen jednoho hrdinu, ale celou armádu – a dirigovat právě tuto, respektive meziplanetární flotilu kosmických bitevníků, dovede Ender Wiggin! Ten se ve scifárně Enderova hra domnívá, že zápolí v sérii tréninkových simulací, ale ve skutečnosti komanduje jednotky ve skutečné válce, díky čemuž mu udělujeme titul nejmenšího masového vraha historie.

Claire Bennet

Seriál: Hrdinové

Je to sice o fous, protože Claire (resp. její představitelce Hayden Panettiere) bylo v 1. řadě seriálu čistých 17 let, ale zrovna v tomto případě jí to promineme. Claire je nejen solidní kost (občas přímo otevřená kost!), ale hlavně na ní visel osud celého světa. Pravda, Claire samotná nikdy nebyla o moc víc než jen transportem superschopnosti regenerace – do Wolverina má daleko. Stačil by však pár šavlí a všechno mohlo být jinak!

Katniss Everdeen

Film: Hunger Games

Jenom o rok mladší byla v prvních Hunger Games (dle knihy, Jennifer Lawrence bylo 17) Katniss, budoucí iniciátorka povstání, rebelie, občanské války a vůbec všemožných dalších progresivních změn. Vítězka futuristicky postapokalyptických gladiátorských zápasů vlastně nemá o moc víc kvalit než prostou morálku a dobrou mušku. V naší superpartě pod 18 let je však právě díky tomu… nejnormálnější?

Percy Jackson: Moře nestvůr se vydá vstříc dobrodružství v neděli ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný