29. června 2022 16:15

7 nejlepších fantasy seriálů všech dob: Od Zaklínače ke Hře o trůny

Myslíte si, že máte nejlepší fantasy seriály všech dob dávno nakoukané? Je možné, že jste některý z nich přehlédli – a měli byste to napravit.

Napětí, drama i kouzla – to vše servírují nejlepší fantasy seroše všech dob. Kdo mezi nimi ale zvítězil v našem výběru? Uzavírejte sázky…

07) Bylo, nebylo

Když se řekne „fantasy“, častokrát se myslí spíše „pohádka“. Kouzelníci, pseudostředověk, princezny a draci – a když zůstaneme u zdroje těchto příběhů, jen máloco se může vyrovnat zásobárně příběhů od Disneyho, která se převtělila do seriálu Bylo, nebylo.

06) Cizinka

Teoreticky a s přivřením všem očí, uší a dalších otvorů by bylo možné Cizinku označit za historickou fikci – příběh se silným nádechem romance ale cestuje časem a na indexu naivity stojí po čertech vysoko, takže je přece jen blíže srdci fantasy než srdci milovníků dějinných zvratů.

05) Pán času

I když by se dalo debatovat o tom, jestli si Pán času nezaslouží své místo spíše v seznamu sci-fi serošů, odpovědí jest jeho spíše pohádkové ladění. Možná že se tu létá vesmírem a bojuje se s ufouny – srdce Doctora je a bylo za půlstoletí jeho existence spíše na straně fantasy pojetí. A není na tom věru nic špatného!

04) Zaklínač

Ačkoliv si z knih a her bere jen zbla inspirace, Zaklínači se podařilo úspěšně zaplnit mezeru po konci jiné slavné seriálové fantasy – a stal se serošem sledovaným masami diváků. I ti největší hejtři čekají na jeho novou řadu, protože hranou verzi Geraltových příběhů prostě buď milujete..., anebo milujete nenávidět.

03) Co děláme v temnotách

Upíří seriál podle stejnojmenného filmu teoreticky spadá do celé knihovny škatulek – asi nejlépe by mu bylo mezi fiktivními dokumenty. Tohle nakoukání do života (smrti?) autentických moderních upírů ale nelze nemilovat, a stejně tak mu nelze nevlepit bronzovou příčku.

02) Arcane: League of Legends

Na bronzové příčce se umístilo vcelku svěží jméno! Sláva Arcane je v mnoha ohledech překvapivá, protože by měl animovaný seriál inspirovaný „LoLkem“ patřit spíš na zadní krabici cornflaků než do výběru nejlepších fantasy serošů všech dob. Kdo ho ale viděl, ten chápe, proč si zasloužil tak vysokou pozici.

01) Hra o trůny

Čekali jste tu jiné jméno? Hra o trůny se – navzdory poněkud rozporuplnému finále – stala celospolečenským fenoménem přesahujícím hranice původních knih i žánru. Ať už vám sedla, či nikoliv, těžko pochybovat, že jsme sledovali velkou kapitolu dějin televizní zábavy.

Zdroj: Autorský článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný