20. října 2022 12:00

5 nejlepších fantasy filmů, které možná neznáte

O Pánovi prstenů nebo Harrym Potterovi slyšel každý. Existují ale i fantasy pecky, které jste doteď možná neviděli!

Pán prstenů a ti další – věčný takový souboj fantasy titánů zapomíná na fantasy filmy menší, ale o to překvapivější. Připravili jsme pro vás přehled pěti z těch, které by vám neměly uniknout.

05) Kubo a kouzelný meč

Když se řekne "japonská fantasy", většina lidí si vybaví poetické tradičně animované Miyazakiho dílka. Digitálně animovaný Kubo je poctou i jeho stylu – ale story malého japonského chlapce na válečné stezce zároveň přináší i dost jiných, svěžích nápadů, aby dokázala zaujmout na trochu jiný styl.

Pro mnohé diváky může být nakonec příjemnější i Kubův "amerikanizovanější" styl. Japonci točí své filmy unikáním stylem, ale občas to chce pohled přespolního, aby se na feudální Říši slunce podíval trochu neotřelým způsobem.

04) Zaklínač: Vlčí sen

Na další seriálové epizody Geralta z Rivie si ještě počkáme. A jelikož ty další možná nikdy nedorazí, fanoušci Zaklínače mohou do té doby vzít za vděk Vlčím snem.

V tomto animovaném bijáku dostal prostor příběh mladého Vesemira, který ukáže svůj svět v docela jiném období, než jako ho znáte z Geraltových příběhů. A rozhodně to stojí za vidění!

03) Vlkochodci

Na Vlkochodce pasuje nejlépe příměr "Keltská Princezna Mononoke". Poeticky laděný příběh o lovcích vlků z brutálního, katolického světa, který se střetává s divokými a svobodnými pohany, je totiž zasazen do historického Irska. A to není jediná podobnost.

Zatímco animované příběhy výše se jakž takž snažily o vizuální věrnost realitě, Vlkochodci jsou záměrně animováni ve vysoce stylizovaném duchu, který z nich dělá svého druhu unikátní zážitek.

02) Paddington 2

Až doposud jsme tu měli pouze filmy animované, ale méně známé fantasy čas od času sáhnou i po živějších hercích. Paddington 2 je ze svého principu samozřejmě blízko stylizaci do pohádek pro menší diváky, ale byla by chyba si ho schovat jen pro děcka do 8 let. Na rozdíl od rodinného stylu prvního Paddingtona je totiž dvojka daleko dobrodružnější a akčnější.

Příběh o špercích ukrytých na různých místech před dávným čarodějem nese daleko silněji znaky městské fantasy. A pro každého milovníka klasických jonesovek to platí dvojnásob!

01) Volání netvora: Příběh života

Vyloženě lahůdkovou alternativní fantasy ale nabízí šest let staré Volání netvora. Jedná se totiž o lehce modernizovanou verzi klasického Faunova labyrintu. I tentokrát sledujeme příběh dítěte v nemilé životní situaci (mimo jiné mu umírá maminka), jež se setkává s fantasy prvkem – v tomto případě obřím mluvícím stromem.

Výsledný příběh se možná nevyrovná svým inspiracím. Atmosférické drama temné jako britské počasí okořeněné porcí fantasy si však rozhodně zaslouží své místo na slunci.

Zdroj: Autorský článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný