18. září 2023 00:03

5 nejlepších akčních sci-fi, které jste možná neviděli

Některé akční perly bohužel prošly dost bez povšimnutí...

I když Propast natočil James Cameron (Vetřelci, Titanic, Avatar), naše páteční sci-fi patří mezi méně známé snímky slavného režiséra. A to je chyba, protože se Propast řadí mezi elitu inteligentních, ale také po čertech zběsilých sci-fi filmů. Je však v dobré společnosti. Odhalte i další perfektní akční scifárny, které jste (možná) dosud neviděli!

05) Looper

Cestování časem, nájemní vrahouni a dystopická budoucnost – zápletka Loopera sice působí, jako kdyby scenáristé házeli omelety na strop a čekali, které klišé se přichytí v kombinaci s kterým, ale to vůbec nevadí. Sci-fi gangsterka prolétla kiny před pár lety jako svěží hit a stejně rychle se po ní slehla zem. Pokud vám unikla, dožeňte to!

04) Soudný den

Neil Marshall je magor s velmi solidními režijními schopnostmi. Ještě než třeba kývl na režírování bitevních dílů Hry o trůny (slavně Blackwater), střihl si třeba postapokalypsu v Soudném dni. Film, v němž se ze Skotska po virové epidemii stalo území jako ze Šíleného Maxe a superpolicistka se do něj musí ve snaze najít protilék vypravit, platí za béčko jako bič. A to myslíme jenom v tom nejlepším!

03) Útěk z MS-1

Podobně je i Útěk z MS-1 poctou staré klasice Útěk z New Yorku, potažmo Útěk z L.A., v nichž perlil mladý Kurt Russell. Z MS-1 bude tentokrát muset utíkat Guy Pearce jako tradiční superbouchač, který nemá rád autority, ale byl donucen je pro jednou poslechnout – a infiltrovat orbitální vězení, v němž se po vzpouře ocitla v zajetí prezidentovat dcera…

02) Equilibrium

Dávno předtím, než se Christian Bale proslavil jako Batman a největší světový odborník na jojo efekt, rozdával rány a headshoty v Equilibriu. Pozapomenutá akce o světě po velké válce, kde lidé musejí brát léky potlačující emoce – ale ne všichni s tím souhlasí – nám Balea poprvé ukázala jako akčního poloboha. Strnulý výraz ve tváří a oči psychopata tu již nejsou na škodu jako v Americkém psychu, ale naopak hezky podtrhují brutální přestřelky!

01) Dredd

Pozice asi největší pecky, již stále příliš mnoho lidí nevidělo, patří Karlu Urbanovi a jeho Dreddovi. Film o futuristickém poldovi, který je uvězněn uvnitř megapaneláku a musí si tu probojovat cestu ven, leccos dluží slavnější sérii Raid. Dredd je však svébytné sci-fi, které se vyjímá i tím, že v něm nejde o záchranu světa – jen o trochu horší průměrný den našeho hrdiny. A tím si naše srdce získává o to víc.

Cameronova Propast začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný