28. července 2017 18:27

Nejlepší akční scéna roku je tady! Uvidíte ji v tomhle sexy lesbickém akčňáku, co jde právě do kin!

Jak se povedla nová řežba s Charlize Theron?

V únoru jsme dostali Johna Wicka 2 a příští týden nás čeká Atomic Blonde. Co mají tyhle dva filmy společného? Stojí za nimi (tentokrát rozdělené) duo kaskadérských bohů Chad Stahelski a David Leitch, které režírovalo prvního Johna Wicka. Atomic Blonde je od Leitche a Charlize Theron tu hraje tajnou agentku, která v roce 1989 vyráží na misi do Berlína. A jak správně tušíte, je u toho nejen dobrá akce, ale i pár svůdných dámských setkání, tak si přečtěte, jestli to celé stojí za návštěvu kina.

Karel Ryška / Prima COOL

Určitě si pamatujete první trailer Atomic Blonde, na jehož začátku je neskutečná akční scéna s Charlize Theron. Blonďatá bohyně se v ní pere na schodech a má to ohromné grády, takže vás určitě potěší, že tahle sekvence (v mnohem delší podobě) brutálně šlape i na velkém plátně. Problém je bohužel v tom, že přijde ve dvou třetinách akčního thrilleru, který jinak nemá moc nabídnout. Atomic Blonde chce být děsně stylová a zamotaná, opojný vizuál a radosti dvou sexy hrdinek ale na parádní biják nestačí. Je to velká škoda, protože film vypadá skvěle a Charlize v něm září od začátku do konce. Bez vypjatého příběhu je to ale trochu marné a vážně budete nadšení jen u zmíněné fenomenální bitky.

Hodnocení: 6/10

Petr Cífka / Prima COOL

Desetiminutová akční scéna, ve které Charlize Theron postupně vykosí x protivníků na schodišti, a pak před nimi ještě ujíždí během zběsilé automobilové honičky, je určitě jednou z nejsilnějších a nejpromakanějších akčních sekvencí posledních let. Když by byl stejně našlapaný celý film, šlo by o akčňák dekády. Jenže není. Zbytek bijáku je vlastně tuctovým špionážním thrillerem se sexy hrdinkou v hlavní roli, žádná z postav ale nemá tak promyšlené motivace, tak zajímavý příběh a ani (překvapivě) tolik sympatií, abyste pro ně absolutně dýchali. Takže ve výsledku trochu nudná akční výplachovka s jednou neskutečnou (naštěstí sakramentsky dlouhou) pasáží.

Hodnocení: 6/10

Vyrazíte na Atomic Blonde do kina nebo ne? Dejte vědět v komentářích!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný