18. listopadu 2019 06:17

5 nejlepších akčních filmů s Brucem Willisem: Od Smrtonosné pasti k Pátému elementu

Vyhraje Smrtonosná past, anebo Armageddon?

Jak akční filmy Bruce Willise ohodnotila moudrost davů na IMDb.com, největší filmové databázi světa? Seřadili jsme je od nejslabšího k nejlépe hodnocenému!

5) Smrtonosná past 3

Hodnocení: 7,6

Na páté pozici je třetí díl Smrtonosné pasti. Poslední z původních bijáků, než se Bruce rozhodl pověsit akční řemeslo na hřebík a věnovat se dramatickým rolím (což mu vcelku šlo), už opustil formulku uzavřeného prostředí. Právě díky tomu však mohl nabídnout o fous dynamičtější story, navíc se skvělým Samuelem L. Jacksonem.

4) Pátý element

Hodnocení: 7,7

Vysokého hodnocení se překvapivě dočkala i pozapomenutá francouzská úchylárna Pátý element, jejíž akčnost je přepálená jako instagramové filtry a bizarní jako Zooey Deschanel – nicméně přesně díky tomu film přežívá i v dnešním povědomí!

3) Sin City: Město hříchu

Hodnocení: 8,0

Na bronz dosáhlo povídkové Sin City, kde sice Bruce není úplně v hlavní roli a nekmitá po plátně jako metronom, rozhodně si však pořád potěžká kvér, sehraje klasickou roli noirového detektiva a k tomu připomene, že pořád umí vypadat neuvěřitelně dobře!

2) Smrtonosná past

Hodnocení: 8,2

Stříbro si urvala první Smrtonosná past, kterou Bruce Willis de facto vstoupil do filmového světa a díky níž stále platí za hvězdu. Je možná překvapivé, že jeden z nejlepších akčních filmů dekády (rozhodně nejvtipnější akční film dekády!) urval pouze osmičkové hodnocení, tak však zní hlas lidu! A kdo že se tedy umístil na špici?

1) Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Hodnocení: 8,9

I když Pulp Fiction není úplně prototypem akčňáku, Bruce tu rozhodně (oproti třeba Šestému smyslu) stále čerpá charisma ze své drsné polohy, navíc je biják zdrojem některých jeho nejkultovnějších drsných hlášek. Takže holt musíme dát první místo snímku, kde Bruce hraje přinejlepším druhé housle…

Jak si vede zbytek:

Looper – 7,4

Smrtonosná past 2 – 7,2

Smrtonosná past 4 – 7,1

RED – 7,0

Poslední skaut – 7,0

Armageddon – 6,7

Slzy slunce – 6,6

Poslední zůstává – 6,4

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný