28. října 2016 15:00

Nejhorší režisér všech dob ohlásil konec kariéry! Viděli jste některý z jeho filmů?

Sláva!

Jméno Uwe Boll se dnes už moc neskloňuje. Před deseti lety ale šlo o režisérského satana číslo jedna, který si rychle vysloužil přízvisko "nejhorší režisér všech dob". Jak toho docílil? Jednoduše tím, že bral oblíbené videohry a točil podle nich tragické německé filmy. Jeho adaptace House of the Dead (20% na ČSFD), Alone in the Dark (20%) nebo BloodRayneu (23%) patří mezi největší peklíčka, jaká kdy dorazila na velké plátno. A jako by to nebylo málo, Boll stihnul zprznit i Postal (46%), Far Cry (38%) nebo Dungeon Siege (42%).

Pokud se tedy alespoň trochu chytáte, určitě vás potěší, že Boll ohlásil konec kariéry. Jeho režijní dráha se v podstatě zadrhla na tom, že Německo zrušilo daňový zákon, jenž povoloval odepisování filmových propadáků. To samozřejmě byla kritická rána, protože Boll prakticky nic jiného netočil. A ačkoliv herní firmy dávno pochopily, že mu nemají prodávat licence, kdo ví, jestli by se mu tenhle "detail" náhodou nepovedlo obejít.

Filmový svět je tak konečně o něco bezpečnější. A nezbývá než doufat, že společně s Bollem zmizí i prokletí videoherních filmů, které by mohl už v prosinci zlomit celovečerní Assassin's Creed.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný