18. září 2017 15:02

Nejhorší film roku podle diváků je podle mnohých mistrovské dílo! Proč ho musíte vidět?

Nový horor s Jennifer Lawrence za sebou nechává solidní spoušť...

Už 19. října jde do českých kin matka! (ano, s malým m a vykřičníkem), nový horor od Darrena Aronofskyho. Režisér Requiemu za sen, Fontány nebo Černé labuti i tentokrát rozpoutává totální psycho. A to nejen na plátně, ale i mezi diváky, kteří mají na film nesmírně vyhraněné názory.

V první vlně se o dojmy podělili kritici, kteří byli veskrze nadšení a velebili matku! jako mistrovské dílo, jež by měl vidět každý, kdo to s filmy myslí vážně. Pak ale průměrný rating od recenzentů začal klesat (nyní je na 6,5/10) a navíc se objevilo hodnocení diváků, kteří Aronofskymu vystavili nekompromisní (a nejhorší možnou) známku F.

Prokletého eFka se v minulých letech dočkala třeba gangsterka Zabít tiše s Bradem Pittem a vyfasovalo ho i mysteriózní drama Box s Cameron Diaz. Jinak se ale moc neobjevuje a pro matku! jde o špatné zprávy, jelikož filmu bere další potenciální diváky.

Nevyzpytatelný a brutální horor o tom, jak se do domu Jennifer Lawrence a Javiera Bardema začnou stěhovat neznámí lidé, je tedy v problémech. V Americe vydělal za první víkend jen 7,5 milionu dolarů (pro srovnání: To za stejnou dobu utržilo 123 milionů) a nic nenaznačuje, že by se situace měla zlepšit.

Co matka! potřebuje? Aby se o ní co nejvíc mluvilo. To jí eFko bezesporu zaručí, jen málokdo si ale řekne: "Půjdu se přesvědčit, jestli je nový Aronofsky opravdu tak hrozný!" V Česku si film zatím drží rating 72 % s tím, že se nejvyšší hodnocení střídají s těmi nejnižšími. Divácké rozepře tak určitě budou pokračovat a docela nás zajímá, kam se v říjnu přikloníme my.

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný