29. ledna 2024 00:03

5 nejdrsnějších filmových boxerů: Přepral by někdo Rockyho?

Čelist a svaly jako z ocele. Rocky a jeho kolegové se nikdy nevzdávají!

Byl to film, který jej poprvé proslavil – Sylvester Stallone se na COOLu v pátek večer ukáže jako Rocky! Tahle kultovní boxeřina si žádá mač mezi největšími filmovými boxery, abychom jednou provždy určili, kdo je tím nejdrsnějším.

05) Micky Ward

Film: Fighter

Jasně, podobnost s Rockym je nemalá. Fighter byl však vysněný projekt Marka Wahlberga po mnoho let a na bijáku je vidět, že pro všechny zúčastněné šlo o víc než jen obyčejný film. Oproti Rockymu jsme se tu navíc dočkali drsné eRkové krvavosti s přidanou hodnotou komplikované rodinné dynamiky obou hlavních gerojů. Na to, jak naivně jsou často boxeři ve filmu zobrazováni, to jednoduše není málo!

04) Vilda Jakub

Film: Pěsti ve tmě

Nestává se zrovna často, abychom se v žánrovém best-off seznamu (relativně neironicky) potkali s českým filmem – Pěsti ve tmě si to však zaslouží. Parádní atmosféra o předválečném zápase československého a německého boxera je sice melodrama jako bič, k jeho tématu se to však tentokrát hodí jako křen! Biják je navíc inspirován skutečným příběhem, což jistou míru patosu omlouvá.

03) Jake LaMotta

Film: Zuřící býk

Nemlich totéž se dá říct i o legendárním boxerském eposu Zuřící býk – jenom s tím rozdílem, že v hlavní roli je Robert De Niro namísto Marka Vašuta, což je nesporná výhoda. Zuřící býk krom svého superdrsného hlavního představitele navíc ukazuje nejen slávu uprostřed ringu, ale i nepříliš opulentní dohru. A i ta patří k životu velkých legend...

02) Maggie

Film: Million Dollar Baby

Když jsme však u horších konců, nedá nám to na druhé místo právě z tohoto důvodu postavit Maggie z Million Dollar Baby. Bez přílišného spoilování platí, že právě tenhle film poprvé od Rockyho skutečně tnul do živého a donutil miliony diváků se zamyslet nejen nad leskem a bídou boxu, ale také vlastními osudy. Každý film o boxu je tak trochu víc než jen o boxu – ale právě drama z Million Dollar Baby divákům přiblížilo stinné stránky reality lépe než cokoliv jiného z našeho seznamu.

01) Rocky

Film: Rocky

Určitě nebude přeháněním říct, že bez Rockyho bychom nejspíše většinu jmen v našem seznamu neměli – tenhle nenápadný artový biják totiž v roce 1976 spustil lavinu sportovních filmů, která víceméně neustává dodnes. Umělecké kořeny Rockyho se nejpozději ve třetím díle vytratily, nemáme mu to však za zlé. Pokud si někdo zasloužil zestárnout v dekadentním luxusu, byl to jak Rocky, tak i jeho slavný představitel!

Rocky začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný