25. července 2022 00:09

7 nejdrsnějších fantasy hrdinů: Od Geralta k Aragornovi

Eragonova velká konkurence aneb drsňáci každým coulem.

V sobotu večer vás na COOLu čeká pěkná drakiáda, dorazí totiž slavná fantasy Eragon. Příběh klasického ražení o cestě vyvoleného hrdiny vstříc osudu dává vzpomenout na to nejlepší ze svého žánru. Aby se Eragon měl s kým poměřovat, vzpomněli jsme na sedm dalších slavných fantasy gerojů a gerojek!

07) Aragorn

Bez legendárního hraničáře by nebyl kompletní žádný podobný seznam. Aragorn ostatně většinu z nás k fantasy přivedl – a ať už jste s ním byli v lese na rozpadlé pevnosti, anebo razili do megabitvy, bylo jasné, že je na něj spolehnutí!

06) Smrt

Svého druhu jistotu však nabízí i Smrt, cynická postava z Prachettovy Zeměplochy. Nemůže být zřejmě pochyb o tom, že Smrt je, ba přímo z povahy svého povolání MUSÍ být náležité drsná. A co teprve ten počet zářezů! Jako svou nejoblíbenější postavu fantasy románů vůbec ji přitom vypíchlo všelidové hlasování.

05) Jaime Lannister

Tradičně dekonstrukční přístup k drsňákům s sebou na valachovi přiváží i tenhle antihrdina ze Hry o trůny. Jaime je sympaticky vypadající šermíř jako mnozí okolo, zároveň má však na svých bedrech extrémně špatnou pověst a celkově je znát, že svou drsnou fazónu udržuje tak trochu jako ochranu křehčího já. Prostě asi jako normální člověk.

04) Thorin Pavéza

Jednoho borce z Pána prstenů jsme tu už měli, nebudeme však rasističtí ani vůči trpaslíkům! V rámci trilogie Hobit totiž Thorin rozhodně platil za jeden z těch nejlepších důvodů, proč sledovat 9+ hodin dlouhé putování po Středozemi. Navíc se dočkal též jediného správného konce pro hrdiny – tragického!

03) Xena

Kdo v 90. letech nežral Xenu, tomu je pod 15 nebo nad 50. Princeznu bojovnici, ohánějící se chakramy, mečem i bouchnutím-do-krku-způsobujícím-smrt-do-30-sekund, jsme svolně sledovali jak kvůli sympatické kruté postavě, tak i stále výraznějším náznakům ústřední lesbické romance. A pak taky pro všudypřítomný metahumor. Zkrátka to nejlepší z televize, která se ještě nebere příliš vážně!

02) Conan

Prakticky žádný podobný seznam se nemůže obejít bez Conana. První skutečný moderní fantasy hrdina, kterého díky tváři Arnolda Schwarzeneggera znal celý svět, byl tím drsnější, že toho namluvil jen velmi málo – Arnold pronesl dohromady sotva 27 vět. Právě díky tomu, že diváci tak často neslyšeli jeho hutný rakouský přízvuk, však Conan ve skutečnosti tak dobře funguje!

01) Geralt

Po starších filmech a novějších seriálech existuje ještě jeden zdroj kvalitní hrdinské podívané – videohry! Herní Geralt nejde pro rvačku ani sukni daleko, navíc nejde o hraničáře ze západních legend, ale drsňáka z těch východních a slovanských, což mu dodává trochu jiných kontur. A na rozdíl od jiných gerojů jeho příběhy můžeme skrze Zaklínače přímo ovlivňovat. Není zkrátka nic, co na něm nejde milovat!

Eragon začíná na Prima COOL v sobotu ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný