24. dubna 2023 00:01

6 nejdivnějších sportovních filmů, které prostě musíte vidět

Není sportovní film jako sportovní film...

Vezměte všechna klišé srdceryvného sportovního filmu a namísto fakt cool sportu, jako je třeba fotbal nebo hokej, nechejte jeho hrdiny hrát vybiku! Právě takový recept na komedii má Vybíjená, která se na COOL probojuje v pátek večer. Není to ovšem poprvé ani naposledy, co filmaři natočili podobně bizarní „sportovní“ snímek. Znáte i ty další?

6) Shaolin fotbal

Vezměte typický fotbalový film, ale zalijte ho velkou porcí zpomalovaček a nadlidských výkonů ve stylu – toho času aktuálního – filmu Matrix, a máte představu toho, co je Shaolin fotbal. Skvělá parodie jak na přehnanou filmovou akci, tak i tklivé sportovní filmy si sice neudrží drajv až do finiše, i tak jde ale o trefu rovnou do černého.

5) Pozdrav od juggerů

Zatímco většina lidí zřejmě při úvahách o postapokalypse přemýšlí o stavu zásob, techniky, morálky či kultury, tvůrci zapomenutého Pozdravu od juggerů z roku 1990 se zajímali hlavně o stav sportu! V jejich vizi roku 2200, kdy je Země zpustošená, se tak rvou o život kříženci mezi gladiátory a hráči rugby!

4) Pivní bratři

Treye Parkera a Matta Stonea asi znáte hlavně jako tvůrce South Parku, v roce 1998 však duo sehrálo i hlavní roli (!) v bizarním sportovním filmu Pivní bratři režírovaném Davidem Zuckerem. Výsledek o jejich vlastní verzi pseudo „basketu“ nebyl tak divný, jak mnozí čekali, své babičce ho však asi stejně nepustíte...

3) Rollerball

Patnáct let před juggery se podobný nápad – otázku sportu po konci světa – pokusili jinak rozetnout tvůrci filmu Rollerball. Tentokrát nejde o svět à la Šílený Max, nýbrž naopak o totalitní korporátní dystopii! V mixu gladiátorských zápasů, rugby a závodů na kolečkových bruslích (!) se tu v šíleně vzdáleném světě roku 2018 perou na život a na smrt týmy jednotlivých superkorporací.

2) Vybíjená

Vezměte ten nejtypičtější film o partě nýmandů, kteří se „po rockyovsku“ dostanou na kobylku mnohem lepšímu týmu, ale tentokrát namísto sexy sportu, jako je box nebo fotbal, vše natočte komickou perspektivou! Díky tomu, že se s ústřední vybíjenou ve filmu zachází jako s globální sportovní celebritou, získává tahle komedie cenné body navíc!

1) Hřiště snů

Když Kevin Costner ve filmu slyší neexistující hlasy, obvykle je z toho fajnový horor. Hřišti snů se ale podařilo kráčet po tenké hranici mezi nadpřirozenem, nostalgií a sportovním filmem – Costnerův farmář tak v téhle dojemné poctě legendám baseballu sice staví hřiště partičce duchů, museli byste ale sami být uvnitř zcela mrtví, aby vás to celé nezasáhlo na dušičce!

Vybíjená začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Ohodnoťte film Vybíjená na Kinoboxu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný