16. března 2018 19:13

4 nejděsivější klasické pohádky, které se jen tak nenatočí

Středověk věděl, jak člověka vyděsit...

Již v sobotu ve 20.00 začíná na Prima COOL unikátní film Sněhurka: Příběh hrůzy, který pojímá svůj příběh s nefalšovanou hororovou atmosférou. Původní pohádky bratří Grimmů ostatně nikdy neměly disneyovský nádech – Příběh hrůzy je tak originálu blíž, než by mnozí tušili. I on se však krčí před čtveřicí dalších úděsně strašidelných klasických pohádek!

04) Modrovous

Modrovous je klasickým příkladem toho, že ne všechny pohádky Grimmů je možné adaptovat ve stylu Walta Disneyho. Ústřední postava s modrým vousem tu platí za zámožného bohatýra, který má nepříjemný problém – jeho mladé manželky povážlivě často umírají. Dokud je však bohatý, přísun nových žen (vyvdávaných jejich rodinami) neustává. A tak se do příběhu dostane i naše hlavní hrdinka.

Modrovous musí krátce po svatbě odjet a nechá ženu doma – se svazkem klíčů a instrukcemi, aby nikdy nepoužila klíč nejmenší od titěrné místnosti v domě. Takže jej samozřejmě použije… a objeví v malé místnosti hromadu těl někdejších zavražděných manželek! Navíc si klíč potřísní krví, kterou nejde smýt – a její osud se zdá být zpečetěn. Příběh nakonec končí dobře a hrdinka je zachráněna. Je však jasné, že spíše než pro Disneyovky jde o materiál pro Dextera.

03) The Girl Without Hand

O tom, že prodat duši ďáblu, je vždycky pěkná šlamastyka, věděl své už Fry z Futuramy. Hlavní postavy The Girl Without Hand se o tom přesvědčí ještě v horším provedení – tentokrát totiž prodá otec ďáblovi rovnou svou dceru. Samozřejmě neúmyslně, když chce ďábel po mlynáři „to, co stojí za mlýnem“, a chudák taťka si myslí, že jde o strom, nikoliv o dcerku, která si tam právě vyšla.

Ďábel však narazí na problém ve formě její čistoty – děvče pláče tak moc, že ze sebe vždy smyje nečistoty, a pro Satanáše je tak zapovězená. Aby svou dceru ochránil před ušpiněním se během prací, otec usekne (!) své dceři ruce a vyšle ji do světa. Zbytek příběhu pak obsahuje krále, který se bezrukého děvčete ujme, sofistikovaný plán ďábla na zradu mezi vladařem a jeho dcerkou, a nakonec happy ending, když děvčeti ruce opět dorostou. Zkrátka – příběh doslova ze života!

02) The Robber Bridegroom

Další pohádka, další příběh otce, který se snaží provdat dceru – a tentokrát tak učiní rovnou u prvního gentlemana, který jde okolo a působí důvěryhodně. Asi vás už nepřekvapí, že muž pozve dívku k sobě domů a ta, vzdor obavám, přikývne. Odhalení, že uvnitř nalezne sídlo kanibalů, kteří ji přivítají s otevřenou náručí, je pak už jen třešničkou na dortu.

To neznamená, že ji zabijí – hlavní hrdinka však musí sledovat, jak obyvatelé domů přitáhnou jinou mladou dívku, seseknou jí hlavu a uvaří ji. Nezbude z ní nic krom jediného prstu. Ten pak hrdinka na konci využije k usvědčení celé bandy, takže to celé má… asi dobrý konec?!

01) The Juniper Tree

A rovněž v téhle zvrácené pohádce hraje první housle žena – tentokrát manželka bohatého velmožníka toužící po dítěti. Když konečně porodí chlapce, zemře štěstím. Krátce poté se její manžel znovu ožení a v pokračování typického příběhu o maceše nová matinka k smrti nenávidí syna své předchůdkyně. A to doslova – v okamžiku šílenství mu totiž setne hlavu!

Aby zločin utajila, udělá jedinou logickou věc – vyvaří chlapcovo tělo do polévky (!) a kosti ukryje pod strom, kde leží i chlapcova matka. „Shodou náhod“ je chlapec transformován do malého ptáčka, jehož zpěv nakonec pachatelku přivede do absolutní šílenství, které je jí osudné. Nevíme, jak vy, ale my bychom rozhodně unesli více grimmovských „pohádek“ podobného ražení – jen by je museli režírovat mistři hororového žánru!

Sněhurka: Příběh hrůzy začíná na Prima COOL v sobotu ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný