27. ledna 2019 10:40

5 nejděsivějších filmů s Nicolasem Cagem: Od Ghost Ridera k Polibku upíra

Milovník hrůzy v různém provedení!

Hororová Brána temnoty se na Prima COOL otevře již v sobotu ve 22.35! Nicolas Cage se vám v ní předvede jako zoufalý otec sužovaný tajemným zmizením svého synátora. Stopy ovšem nevedou k šílenému únosci, ale mnohem hlouběji k nadpřirozeným jevům. Je to jenom jeden z vícera hororů, které Nicolas Cage v posledních letech natočil. Někdejší hvězda nezávislého i akčního filmu se na stará kolena jako by přeorientovala na hororovou dráhu – znáte všechny jeho zářezy?

05) Mamka a taťka

Těžko rozporovat, že si Cage, nikoliv neprávem, v poslední dekádě vysloužil pověst herce, který přehrává jako o život. Kdo ho zná, dobře ví, že byl Cage takový podobně i dříve. Někteří režiséři a některé žánry jsou však pro podobný styl hraní nastaveny lépe než jiné, takže si mnozí Cageova přehrávání dlouho nevšimli. Také poměrně čerstvý horor Mamka a taťka, kde si Cage střihl otce posedlého šílenstvím, jenž začne ohrožovat svou vlastní rodinu, je tak jakoby dělaný pro Cage v pozici, kdy se chová, jako by si zapomněl vzít prášky...

04) Ghost Rider

Pravdou je, že by nás Cageovy hororové kvality neměly zase tolik překvapovat. Je tomu už přes dekádu, co Nicolas natočil neslavného Ghost Ridera – komiksový film o cápkovi s hořící lebkou, který pracuje pro samotného Satanáše. Ghost Rider, pravda, měl spíše béčkové kvality, tak už to ale občas v hororech chodí. Zdá se, že právě tady Cageova cesta vstříc (lepším) hororům každopádně započala!

03) Polibek upíra

Dá se však najít ještě jeden kvazi horor z konce 80. let, který byl předzvěstí věcí budoucích! V Polibku upíra si Nicolas zahrál šíleného literárního agenta, který je přesvědčen, že je upír. Vtip je v tom, že doopravdy upír není – pokud se však chováte jako upír, je hranice mezi realitou a nadpřirozenem povážlivě tenká. Polibek upíra byl spíše dramatem než hororem, ukázal však, že se Cageovo psychedelické herectví s vlastnostmi hororu snoubí překvapivě dobře. Není tedy náhoda, že jsou mnohé pozdější Cageovy horory skoro jakési produkty kultury 80. let.

02) Brána temnoty

Naopak naše sobotní Brána temnoty platí za poměrně klasický hororový šlágr – temná magie se tu snoubí s elementy toho nejkrutějšího hororu, který možná zaskočí i diváky moderních kousků v duchu Insidious. Brána temnoty je skoro až staromilsky zahleděná do někdejší podoby hororu, jako by byla napsána v 80. letech, nikoliv ve 21. století. V tomto případě však rozhodně nejde o výtku, nýbrž naopak o pochvalu!

01) Mandy – Kult pomsty

Nemlich něco podobného lze říct i o posledním snímku, který dělal vlny i během oznámení oscarových nominací. Cage se v příběhu z roku 1983 spojil s Andreou Riseborough (Birdman), jejich ústřední pár je však přepaden náboženskou sektou a zdá se, že vše je ztraceno. Cageův hlavní maniak se proto vydává na báječně natočenou cestu pomsty, v níž teče krev proudem! A pro fortelnější nátury to bude stejně příjemné pokoukání, jako je příjemné i zjištění, že si Nicolas Cage konečně našel ty pravé filmy, v nichž se může vyřádit ke spokojenosti všech!

Brána temnoty se na Prima COOL otevře v sobotu ve 22.35.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný