4. ledna 2021 00:05

5 nejbizarnějších filmových mutantů: Od Želv Ninja ke Godzille

Kteří zmutovaní filmoví hrdinové v nás zanechali nejdivnější dojem?

V pátek večer vás na COOLu bude děsit hrozivě znetvořený Žraločí muž. Napůl člověk, napůl Velký bílý, v obou verzích však bestie, zahraje na všechny tradiční struny filmových mutíků. Někdy měli mutanti ve filmu podobu monstra, jindy krasavice. Připomeňme si to nejlepší z obou kategorií.

05) Mystique

Film: série X-Men

Kdybychom chtěli zůstat na té krásnější verzi filmového mutantstva, stačilo by po Mystique plynule vyjmenovat všechny další X-Meny a bylo by po šichtě! Ačkoliv totiž bijáky dělají, že Mystique je ve své přirozené podobě ošklivá jako noc, nemůžeme se zbavit dojmu, že většina mužských i ženských diváků by o modré Jennifer Lawrence nepronesla negativní komentář ani ve snu. Ne vždy však filmoví mutanti vypadali jako oscarové krasavice.

04) Mutant

Film: This Island Earth

Klasickým typem mutíka ohyzdného jako týden před výplatou je všeříkající monstrum pojmenované jako Mutant z klasické sci-fi This Island Earth. Naivně natočené padesátkové drama sice řešilo především množinu ufounských návštěvníků planety, v jisté fázi však diváky rovněž postrašilo odporně znetvořenou kreaturou s přerostlou hlavou, očima a vůbec vším dalším. Dnes samozřejmě Mutant z This Island Earth už převelký strach nenažene, za spolubydlícího na kolejích bychom ho však stále nechtěli!

03) Želvy Ninja

Film: Želvy Ninja

Monstra jako Mutant nahoře samozřejmě velmi rychle vyšla z módy – prakticky okamžitě, jakmile lidé vystřízlivěli z naivních scifáren 50. let. Bylo nevyhnutelné, aby si někdo z mutantů začal tropit legraci – a tím někým byly Želvy Ninja. Původně komiks fungující jako parodie typických superhrdinských klišé se za dekády své popularity dočkal i nejnovějších filmových verzí z produkce Míši Baye, v nichž se prapůvodní parodie již rozpustila jako Joker v prvním Batmanovi. Nicméně, své místo v historii mutantů si Želvy rozhodně zaslouží!

02) Kuato

Film: Total Recall

Kuato je mezi mutanty kdesi v průměru hnusu – pomineme-li jeho umístění do břicha dospělého muže, Kuato vypadá ošklivě jenom jako průměrné batole! Oproti jiným mutantům, kteří disponují doslova nadlidskou silou, však má Kuato daleko důležitější prorocké schopnosti. Kreatura se díky svému umístění v původním Total Recall stala velmi populární a dodnes fanoušci čas od času mohou někde spatřit nastříkaný nápis „KUATO LIVES“, naznačující, že fanoušci kvalitní filmařiny se stále najdou i mezi vagabundy.

01) Godzilla

Film: Godzilla

Je to možná překvapivé, ale původní Godzilla byla velmi jasně naznačena rovněž jako mutant – avšak vzniklý vlivem prvních jaderných výbuchů. V roce 1954, kdy Godzilla spatřila světlo světa, to byla padnoucí metafora atomové apokalypsy, která hrozila lidstvu. Dnes se pojetí Godzilly jako mutanta již více méně ztratilo – atomovek se bojí jenom pamětníci a politologové. Moderní Godzilla tak byla upravena jako metafora nového strašáka klimatických změn. Vy však už navěky budete vědět, že minimálně kdysi byl tento města zadupávající fešák ve svém jádru mutantem bez příčiny!

Žraločí muž začíná na Prima COOL v pátek ve 22:20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný