12. června 2018 16:33

O čem budou Muži v černém 4 a kdy je uvidíme?

Vrací se značka, herci ale nikoliv!

Muži v černém hlásí comeback! Tedy nemyslíme ve trojce, která poběží na Prima COOL v pátek ve 20.15 - již příští rok touto dobou (no fakt - 13. června 2019!) by do kin měl jít nový film tohoto jména. Willa Smithe a Tommyho Lee Jonese v něm však nečekejte. Namísto toho filmaři de facto rebootují celou sérii s novými představiteli. Máte se bát? Vzhledem k jejich identitě snad nikoliv!

Ve zbrusu novém příběhu, který se točí kolem globálního honu za tajemným vrahem, se objeví Chris Hemsworth (Thor z Marvelovek) jako zkušený agent H a Tessa Thompson (Valkýra ze třetího Thora) jako nezkušená agentka M. Muži v černém se tedy nejspíše stanou "Mužem a ženou v černém", ale takový je už duch doby. Tvůrci nicméně mluví o tom, že nás čeká spíš týmovka, a navrch už známe i třetí stěžejní postavu - bude jí šéf londýnské pobočky Mužů v černém, jehož si zahraje Liam Neeson (96 hodin).

Jak však víme z Deadpoola, první housle u filmu ve skutečnosti hrají scenáristé - a u nových Mužů v černém drží kormidlo Art Marcum a Matt Holloway, jedni z autorů prvního Iron Mana nebo posledních Transformers. Pisálky do filmu nejspíše dosadil Steven Spielberg, který nové Muže v černém produkuje. A ačkoliv ani jeden ze dvou borců nevzbuzuje kdovíjaké naděje, na druhou stranu platí, že se prozatím nedostali zase tolik prostoru.

Zajímavá naopak pozice režiséra, jíž obsadil F. Gary Gray. Tenhle veterán má za sebou řadu oceněných raperských klipů, Ctihodného občana, hudební hit Straight Outta Compton nebo osmý díl Rychle a zběsile. Skoro se tak chce říct, že je Gray jediným pojítkem nového filmu s Willem Smithem, který taky začínal u muziky a rappu.

Znamená to, že je klasické duo z Mužů v černém definitivně v pánu? Ne nutně - vždycky si může najít místo na chytré cameo. Primárně ale vážně počítejte s jeho důchodem a s tím, že se (jako u mnoha jiných značek) poběží kupředu pouze s novými tvářemi.

Není přitom bez zajímavosti, že nám jeden unikátní biják s Muži v černém již utekl. Filmaři totiž před necelými čtyřmi lety chystali crossover Mužů v černém s... Jump Street 21! Oficiálně je projekt stále zvažován, vzhledem k aktuálnímu filmu Hemswortha a Tessy Thompson se však nezdá, že bychom se jej v dohledné době měli dočkat. Uvidíme. Na každý pád s "de facto rebootem" Mužů v černém platí, že se s touhle značkou možná budeme potkávat ještě hodně, hodně dlouho.

Muži v černém 3 poběží na Prima COOL v pátek ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný